Ballmer: nie dostałem Xboksa

"Nie dostałem w prezencie od firmy konsoli Xbox 360" - powiedział w czasie spotkania z dziennikarzami Steve Ballmer. Szef Microsoftu zamierza jednak w najbliższym czasie sprezentować swoim dzieciom to urządzenie - myli się jednak ten, kto sądzi, że Ballmer otrzyma je gratis...

"Ustawa Sarbanes-Oxley wprowadziła regulacje, w myśl których członkowie zarządu firmy nie mogą liczyć na takie prezenty. Dlatego zamierzam udać się do sklepu i po prostu kupić Xboksa 360 - jak wszyscy" - tłumaczył Ballmer, indagowany o to, czy już grał na najnowszej konsoli Microsoftu. Przypomnijmy - ustawa Sarbanes-Oxley to uchwalony w 2002 r. akt prawny, którego celem jest poprawa jakości i wiarygodności sprawozdawczości amerykańskich firm. Ustawę przygotowano po skandalu związanym z oszukiwaniem inwestorów przez koncern energetyczny Enron.

W myśl ustawy każdy prezent od firmy dla członka jej zarządu - w tym również kosztujący 400 USD (w wersji Premium) Xbox 360 - traktowany byłby jako jego przychód. Dlatego nawet dyrektor Microsoftu darmowego Xboksa nie dostał. Można jednak sądzić, że będzie w stanie go sobie kupić bez większego problemu - w roku fiskalnym 2004 Ballmer zarobił w Microsofcie 901 667 USD.


Zobacz również