Ballmer odwiedzi Polskę

Za miesiąc do Polski zawita Steve Ballmer, szef koncernu Microsoft. Jak dowiedzieliśmy się od przedstawicieli polskiego oddziału firmy, Ballmer będzie gościem specjalnym zaplanowanej na 25 i 26 kwietnia konferencji Microsoft Security Summit & Developer Days 2007.

Z uzyskanych przez nas informacji wynika, że szef Microsoftu odwiedzi Polskę drugiego dnia konferencji. Wiadomo na pewno, że w podczas swojej wizyty Ballmer poprowadzi prezentację, którą obejrzeć będą mogli uczestnicy Microsoft Security Summit & Developer Days 2007. Jej elementem ma być przedstawienie nowego projektu Microsoftu. Nie wiadomo niestety, jakie będą inne punkty wizyty Ballmera w Polsce - można się jednak spodziewać, iż planowane są m.in. spotkania z przedstawicielami władz.

Kim jest Steve Ballmer?

Ballmer urodził się 24 marca 1956 roku w Detroit. Od początku widoczne było jego zainteresowanie naukami ścisłymi, w szczególności matematyką. Świadczyły o tym nie tylko świetne oceny ale również liczne wygrane konkursy. Kulminacja jego sukcesów w szkole średniej był egzamin SAT (Standaryzowane testy przeprowadzane przez amerykańskie uniwersytety), w którym osiągnął maksymalny wynik 800 punktów w części matematycznej. To zapewniło mu miejsce na jednej z najbardziej prestiżowych uczelni świata - Harvardzie.

Steve Balmer

W akademickiej bursie Ballmer zaprzyjaźnił się z Williamem III Gatesem. Dwa lata po zakończeniu studiów otrzymał ciekawą ofertę - Bill Gates zaprosił go do współpracy w małej, rozwijającej się firmie Microsoft. Był rok 1980 i nikt nie przypuszczał jeszcze jaką rolę firma z Albuquerque odegra na rynku IT. W Microsofcie Ballmer pracował na różnych kierowniczych i menadżerskich stanowiskach by w 2000 roku zastąpić Billa Gatesa jako Generalny Dyrektor Wykonawczy (CEO).

Więcej informacji o Ballmerze znaleźć można w tekście "Wizjonerzy czy szarlatani? Część 3: Steve Ballmer".

Więcej informacji o konferencji Microsoft Security Summit & Developer Days 2007 znaleźć można tutaj.