Ballmer: praca nad Vistą wciąż trwa

"To bardzo ważny dla nas produkt. Wiele rzeczy zrobiliśmy w nim jak trzeba, ale wiele musimy się też wciąż nauczyć" - mówił o systemie Windows Vista Steve Ballmer, szef Microsoftu, podczas spotkania z specjalistami MVP (Most Valuable Professionals). Ballmer stwierdził, że prace nad Vistą tak naprawdę wciąż trwają.

Szef Microsoft odpowiedział w czasie swojego wystąpienia na dość często powtarzany zarzut, w myśl którego Vista jest zdecydowanie zbyt rozbudowanym systemem. "Vista jest większa niż XP i zostanie większa niż XP. Musimy się jednak upewnić, że nie będzie się dalej rozrastała" - mówił Ballmer.

Następca Billa Gatesa opowiadał również o planach Microsoftu na najbliższe lata. "Dla Microsoftu nadchodzi czas wirtualizacji" - zadeklarował. "Musimy zdemokratyzować wirtualizację. W tej chwili z tej technologii korzysta najwyżej 5% serwerów na całym świecie - bo jest ona zbyt droga i zbyt trudna do wdrożenia. Chcemy rozwiązać oba te problemy" - mówił Ballmer

Steve Ballmer: czeka nas kolejna rewolucja w IT

"Branża nowoczesnych technologii przejdzie kolejną rewolucję, tym razem umożliwiającą nam bardziej naturalną interakcję z nimi" - taką prognozą podzielił się Steve Ballmer ze zgromadzonymi podczas ceremonii otwarcia kolejnej edycji hanowerskich targów CeBIT. Głównymi wyznacznikami czekającej nas rewolucji jest zdaniem Ballmera coraz większa, powszechnie dostępna moc obliczeniowa komputerów oraz przestrzeń do składowania danych, jak również popularyzacja bezprzewodowego szerokopasmowego dostępu do Internetu. Swoją rolę odegrają również postępy w rozwoju bardziej naturalnych interfejsów użytkownika oraz technologii wyświetlania. Prognozy Ballmera po raz kolejny skłaniają do postawienia pytania - wizjoner to czy szarlatan?

Czytaj więcej

Szef koncernu z Redmond zapowiedział też znaczne rozwinięcie oferty Microsoftu w zakresie wyszukiwania informacji w Internecie - jego zdaniem w sektorze tym wciąż jest sporo miejsca na nowe pomysły i technologie. Ballmer zaapelował do uczestniczących w spotkaniu specjalistów MVP, by na jeden tydzień uczynili domyślną wyszukiwarką w swoich systemach Live Search, zaś po owym tygodniu przekazali Microsoftowi sugestie co do jej funkcjonowania.