Ballmer stawia na wieloplatformowość

Podczas wystąpienia na imprezie Microsoft's Management Summit w Las Vegas, Steve Ballmer zaprezentował w działaniu mający się pojawić jeszcze w tym roku Virtual Server 2005 Service Pack 1. Jest to odpowiedź Microsoftu na głosy, że firma skupia się wyłącznie na własnych rozwiązań serwerowych.

Steve Ballmer na konferencji MMS

Steve Ballmer na konferencji MMS

Szef Microsoftu zademonstrował, że Virtual Server 2005 SP1 bez problemu współdziała z Enterprise Linux Advanced Server 3 firmy Red Hat. W trakcie kolejnych prezentacji uruchamiano pakiet na platformie Suna - tutaj także obyło się bez komplikacji.

Ballmer podkreślał, że oprogramowanie powstało jako odpowiedź giganta z Redmond na zapotrzebowanie klientów i zaufanie pokładane w firmie. Dziwił się też, że ciągle otrzymuje pytania, czy Microsoft zrezygnuje z przywiązania do jednej platformy (tj. Windows) - przypominał, że firma od dawna udostępnia pakiet Windows Services for Unix, ponadto aktywnie współpracuje z Sunem i IBM-em.

Wedle zapowiedzi, Microsoft ma zamiar wkrótce zaskoczyć wszystkich sceptyków: w Windows 2003 Server Release 2 położono jeszcze większy nacisk na możliwość współpracy z systemami uniksowymi.


Zobacz również