Ballmer: zacznijcie aktualizować oprogramowanie

Steve Ballmer, CEO Microsoftu, namawia przedsiębiorstwa do jak najszybciej migracji z Windows XP do Visty. Twierdzi, że jeśli firmy tego nie zrobią, to mogą spotkać się ze złością i gniewem pracowników. Czym popiera to stwierdzenie?

Ballmer powiedział: "jeśli wdrażacie dziś 4-, 5-letni system operacyjny, to większość ludzi zapyta przełożonych, dlaczego do licha wracając do pracy, nie mają tej samej funkcjonalności co w domu".

Windows XP zadebiutował pod koniec 2001 roku. Vista miała premierę dwa lata temu. Mimo to nadal firmy i organizacje niechętnie po nią sięgają, choć coraz więcej tych podmiotów zaczyna skłaniać się do migracji na nowe okienka. Część przedsiębiorstw może jednak skłaniać się ku dalszemu opóźnieniu migracji, by za rok dokonać aktualizacji do Windows 7 (zwłaszcza, iż Redmond zapowiedziało ostatnio, że będzie możliwa bezpośrednia migracja z XP do "siódemki"). Sytuacji tej nie zmieni raczej dodatek SP2 dla Visty, który ma ukazać się w drugim kwartale br.

Oznacza to, że do Visty raczej mało kto będzie chciał już teraz migrować. Większość użytkowników będzie chciała poczekać na Windows 7.

Warto przeczytać: artykuł "Windows 7 - wgląd pod maskę", w którym poruszamy aspekty technologiczne nowych okienek, zaprojektowane głównie z myślą o przedsiębiorstwach.