Bang Olufsen - pierwszy soundbar z Dolby Atmos i AirPlay 2

Beosound Stage wyposażono w aluminiowe lub drewniane wykończenie, 11 przetworników i wbudowanego Chromecast'a

Smukły i designerski soundbar od Bang && Olufsen wyposażony został w 11 wbudowanych sterowników, Dolby Atmos, AirPlay 2 i Chromecast'a. Jak łatwo przewidzieć nie będzie to tanie urządzenie.

Bang Olufsen - pierwszy soundbar z Dolby Atmos i AirPlay 2

Źródło: techhive

Bang && Olufsen postanowiło zaprezentować nowego soundbara Beosound Stage na chwilę przed targami elektroniki użytkowej IFA w Berlinie. To pierwsze tego typu urządzenie w gamie modelowej producenta.

Soundbar mierzy 109,22 x 17 x 7,62 cm. Wykonano go z aluminium lub drewna w zależności od preferencji klienta. W środku znalazło się miejsce dla głośników niskotonowych, głośników średniotonowch oraz głośników wysokotonowych. Każdy z nich zasilany jest przez własne 50 watowe wzmacniacze.

Beosound Stage nie posiada zewnętrznego subwoofera. Przedstawiciele Bang && Olufsen twierdzą, że ze względu na obecność 11 przetworników jest on zbędny.

Urządzenie posiada również wsparcie dla BeoLink Multiroom, który pozwala na połączenie z innymi urządzeniami producenta. Istnieje także możliwość zarządzania wieloma głośnikami z poziomu aplikacji na smartfony.

Beosound Stage łączy się z telewizorami za pomocą HDMI ARC.

Bang Olufsen - pierwszy soundbar z Dolby Atmos i AirPlay 2

Źródło: techhive

Co ciekawe brakuje obsługi popularnych ostatnimi czasy asystentów głosowych od Google i Amazonu.

Bang && Olufsen celuje w zamożnych klientów. Podstawowa wersja z aluminium według informacji podanych przez Engadget ma kosztować 1750 dolarów, a wersja z drewnem aż 2600 dolarów.

To o prawie 1000 dolarów więcej od innych topowych soundbarów takich, jak Denon HEOS HomeCinema HS2.


Lenovo Legion Y540-15IRH 15,6" Intel® Core™ i5-9300HF - 8GB RAM - 512GB Dysk - GTX1660Ti Grafika - Win10