Bank Pekao ogłasza nową ofertę dla posiadaczy zegarków Garmit i Fitbit

Bank Pekao wystartował właśnie z nową ofertą płatności zbliżeniowych zegarkami Garmit oraz Fitbit. Od teraz klienci banku będą mogli podłączyć do tych płatności nie tylko karty Mastercard, ale także Visa. Obecnie karty będą udostępniane w Garmin Pay i Fitbit Pay, ale niedługo będzie można z nich korzystać również w Apple Pay.

Źródło: www.pekao.com.pl

Płatności zbliżeniowe to wygodne i komfortowe rozwiązanie, szczególnie dla użytkowników smartfonów i smartwatchy. Za zakupy lub usługę możemy zapłacić bez wyciągania portfela, wystarczy mieć przy sobie telefon lub zegarek z podłączą kartą płatniczą.

Klienci Banku Pekao do tej pory mogli podłączyć do tych płatności karty Mastercard. Teraz jednak pojawiła się nowa oferta, dzięki której w portfelach elektronicznych użytkownicy Garmin Pay i Fitbit Pay, będą mogli również digitalizować znajdujące się w ofercie debetowe karty Visa (Visa Debit Gold i Visa Business Debit). Niedługo pojawi się również możliwość płacenia telefonem. Jak podkreśla Bartosz Zborowski dyrektor Departamentu Innowacji i Płatności w Banku Pekao S.A.:

Posiadając telefon lub zegarek, można płacić dosłownie jednym ruchem ręki, przykładając urządzenie do terminala. Coraz więcej klientów przekonuje się do tego rodzaju nowoczesnych rozwiązań, ze względu na bezpieczeństwo, komfort i szybkość. Rozszerzamy możliwość podpięcia do wirtualnych portfeli kart Visa, ponieważ zależy nam, aby jak najwięcej posiadaczy „plastików”, niezależnie od systemu płatniczego, miało dostęp do cyfrowych płatności.

Adrian Kurowski, dyrektor Visa w Polsce, dodaje:

Polacy coraz chętniej płacą mobilnie 1 , ponieważ zyskują w ten sposób szybki i wygodny dostęp do pieniędzy, nawet gdy nie mają przy sobie portfela. Innym powodem, który skłania konsumentów do korzystania z telefonu bądź zegarka do płacenia jest bezpieczeństwo transakcji. Na urządzeniach mobilnych z funkcją płatności nie są bowiem przechowywane żadne wrażliwe dane karty. Ponadto każda płatność dokonana za pomocą smartfona bądź smartwatcha jest chroniona kilkoma warstwami zabezpieczeń, również biometrycznymi. Visa stale rozwija technologie weryfikacji i uwierzytelniania każdej płatności, jednocześnie zapewniając konsumentom maksymalną szybkość i wygodę dokonywania transakcji.