Banki w Internecie

Obecnie trudno mówić o bankach wyłącznie tradycyjnych lub tylko internetowych. Dla przeciętnego Polaka, który chce korzystać ze swojego konta w dowolnym momencie, nie ma specjalnego znaczenia liczba zatrudnianych przez firmę ludzi , czy marmury na posadzkach jej siedziby banku. Nao co jednak bezwzględnie powinien zwrócić uwagę?


Obecnie trudno mówić o bankach wyłącznie tradycyjnych lub tylko internetowych. Dla przeciętnego Polaka, który chce korzystać ze swojego konta w dowolnym momencie, nie ma specjalnego znaczenia liczba zatrudnianych przez firmę ludzi , czy marmury na posadzkach jej siedziby banku. Nao co jednak bezwzględnie powinien zwrócić uwagę?

Jeszcze kilka lat temu, różnice między bankami typowo internetowymi, a tymi, które oferują po prostu dostęp przez Internet do tradycyjnych kont, była spore. Teraz, gdy większość normalnych zwykłych banków proponuje dostęp internetowy jako normalną, zazwyczaj darmową bezpłatną usługę, a banki internetowe korzystają z małych przedstawicielstw, mieszczących się umieszczonych zazwyczaj w centrach handlowych, dla klienta często nie ma znaczenia, czy bank, w którym zamierza założyć konto, należy do pierwszej czy drugiej grupy. Liczy się szybkość i jakość obsługi oraz proponowane warunki.

Banki w Internecie

Wiele banków udostępnia testowe wersje swoich internetowych systemów dostępów do konta. Możesz tu przetestować funkcjonalność serwisu i przyjrzeć się usługom dodatkowym. Na zdjęciu demo systemu Toyota Bank

Wiele z proponowanych przez banki kont oferowanych jest albo całkowicie bezpłatnie, albo opłaty sąza minimalną minimalne kwotę, zatem co. Cóż więc stoi na przeszkodzie, aby konto założyć w kilku bankach? Tto najlepsza metoda na sprawdzenie, czy system elektronicznej obsługi jest wygodny, czy dostęp przez Internet lub telefon jest naprawdę bezproblemowy oraz z jakich usług dodatkowych możnaemy skorzystać. Przed podjęciem ostatecznej decyzji, zwróć uwagę na kilka podstawowych spraw.

Przede wszystkim zastanów się, do czego zamierzasz wykorzystywać konto. Jeśli chcesz trzymać na nim jedynie swoje dochody, konsumowane wydawane na bieżąco, dochody - oprocentowanie nie będzie cię interesować. Rozważ również, jak często wykonywać będziesz przelewy - ich kosztopłata za nie, w zależności od wybranej oferty, może opłaty mogą wynosić od zera nawet do trzech czy pięciu złotych. Zwróć też uwagę, jakie karty otrzymasz za darmo, za jakie (i ile) będziesz musiał zapłacić i czy możliwe jest dokonywanie zakupów w Internecie bez karty kredytowej, na przykład za pomocą karty wirtualnej lub systemu 3D Secure.

Warto również dowiedzieć się bardziej prozaicznych rzeczy. Zadzwoń do banku i dowiedz sięspytaj, jak szybko księgowane są pieniądze wpłacane na konto (przelewem czy depozytem w bankomacie), pieniądze. Iiloma bankomatami dysponuje wybrana przez ciebie instytucja, oraz jak wysokie są opłatyile zapłacisz za korzystanie z bankomatów innych sieci. To szczególnie istotne, jeżeli często wyjeżdżasz za granicę. W większości wypadkówZazwyczaj prowizje pobierane przy wypłacaniu pieniędzy poza granicami Polskiw innych krajach są znacznie wyższe idość wysokie, sięgać mogą nawet 7% procent pobieranej sumy. W połączeniu z opłatami wynikającymi z różnicy kursowej taka wypłata operacja może się okazać sporym wydatkiemmoże okazać się zabójcza dla twojego wirtualnego portfela.

Bezpieczne finanse PC World Komputer Online

Wszystkich zainteresowanych tematem bankowości elektronicznej zapraszamy na naszą stronę do sekcji Bezpieczne Finanse. Znajdziecie Zamieszczamy tam artykuły dotyczące bezpieczeństwa internetowych transakcji i aktualnych ofert bankowych. Dowieszcie się, jakie nowości pojawiły się na rynku oraz co bankowcy planują dla nas wna zbliżająceych się miesiąceach. Przeczytaszcie też o najczęstszych sztuczkach, stosowanych przez cyberprzestępców oraz jak banki zwalczająprzeciwdziała się próbomy nieuprawnionego przechwycenia naszych zarobków.

Zapraszamy na strone stronę banki.pcworld.pl.

Konto jako biuro maklerskie i ubezpieczyciel

Wiele z nowoczesnych kont bankowych z dostępnychem przez Internet, oferuje znacznie więcej, niż tylko możliwość przechowywania pieniędzy na niskooprocentowanych lokatach. Obecnie, nie wychodząc z domu, możesz wykonaszć wiele operacji, do niedawna dostępnych możliwych do przeprowadzenia jedynie w wyspecjalizowanych firmach. Dla przykładu:, korzystając z wirtualnego konta bankowego, możesz ubezpieczyć się od nieszczęśliwych wypadków, lub nawet wykupić pakiet ubezpieczenia samochodu czy mieszkania. W wielu bankach możliwe jest również zawarcie umów z Otwartymi otwartymi Funduszami funduszami Inwestycyjnymi. W Z niektórych proponowanych kontach możliwe jest także doładujeszowanie telefonicznąej kartęy pre-paid. Co ciekawe, przy wykorzystaniu internetowego dostępu do kontaw wielu wypadkach możesz często skorzystać zotrzymujesz konkurencyjne oferty kilku , np. ubezpieczeniowych, nie tylko jednej instytucji finansowychej. Największy bank stricte internetowy - mBank - proponuje skorzystanie z supermarketu ubezpieczeń komunikacyjnych i funduszy. Dzięki niemu temu klient może łatwo i bezproblemowo zapoznać się z ofertą, prześledzi ć wszystkie oferty, , wybrać tątę, która najbardziej mu odpowiada, a następnie kupi polisę czy akcje, nie ruszając się z fotela zakupić akcje czy ubezpieczyć samochód.

Oddzielną sprawa jest kwestia to kredytyów. OTe oferowane są na podobnych warunkach zarówno swoim dotychczasowym klientom, jak i tym, którzy przy okazji kredytu złożyli swa pierwszą wizytę w banku. Posiadając Mając jednak konto w danej instytucji, możeszmy liczyć na szybszą decyzję czy brak koniecznościbrak obowiązku dostarczania dostarczenia zaświadczenia o dochodach. Wiele kont pozwala na szybkie skorzystanie z niedużych kredytów odnawialnych - przy minimum formalności (lecz jednocześnie przy sporym oprocentowaniu).

Na co zwrócić uwagę przy wyborze konta z dostępem przez Internet

  • Liczba bezpłatnych bankomatów i odległość do najbliższego z nich
  • Oprocentowanie konta
  • Kanały dostępu
  • Rodzaj wydawanych kart, opłaty za nie. Dodatkowo sprawdź na jakich warunkach możesz otrzymać dodatkowe karty (np. kredytowe, e-karty itp)
  • Czy i w jaki sposób bank przejmuje odpowiedzialność w wypadku np. kradzieży kart
  • Czy i na jakich warunkach bank udziela kredytów właścicielom kont
  • Jakie usługi dodatkowe powiązane są z kontem. Czy istnieje możliwość zakupu udziałów w funduszach inwestycyjnych i emerytalnych, czy bank oferuje usługi ubezpieczeniowe lub współpracuje z jakimiś oferującymi je firmami
  • Jakie są zabezpieczenia dostępu internetowego, czy bank proponuje cos poza standardowymi zabezpieczeniami