Banki zaczynają blokować opłaty za World of Warcraft

Dwa banki ogłosiły, iż nie będą automatycznie autoryzować transakcji opłat abonamentowych na konta World of Warcraft. Wszystko z powodu dużej ilości oszustw jakie zaobserwowano w związku z płaceniem za grę.

Bank of Scotland i Halifax od teraz nie będą już autoryzować jakichkolwiek transakcji związanych z kontami World of Warcraft. Jak twierdzą wyżej wymienione banki, nie jest to jednak w żadnym wypadku cios wymierzony przeciwko właścicielowi gry, firmie Blizzard.

Banki zaczynają blokować opłaty za World of Warcraft

Jak się okazuje, banki otrzymują bardzo dużą liczbę zgłoszeń od klientów, którzy zostali w ten sposób nielegalnie pozbawieni pieniędzy. Zazwyczaj były to przypadki ukradzionych kart kredytowych z których natychmiast dokonywano opłat za abonament.

Ta, dość drastyczna, decyzja nie oznacza jednak, że klienci Bank of Scotland i banku Halifax muszą się pożegnać z graniem w WoWa. Utrudniono jedynie tę możliwość, zapobiegając jednocześnie dalszym oszustwom. Jeśli klienci będą chcieli opłacać abonament używając wydanych przez owe banki kart kredytowych, muszą się najpierw skontaktować z samymi bankami i potwierdzić transakcje.