Bankowe WWW


Bank Przemysłowo-Handlowy - www.bph.pl

Bankowe WWW
Dobrze i przejrzyście wykonana witryna - przyjazna. Łatwy dostęp do wielu, rozbudowanych informacji o banku i jego ofercie, jak również o biurze maklerskim i powszechnym funduszu emerytalnym. Oszczędzający w kasie mieszkaniowej mogą skorzystać ze specjalnego kalkulatora, który pozwala policzyć zgromadzone środki, wysokość kredytu i termin dysponowania zgromadzonymi pieniędzmi. Możemy też poczytać gazetę "Klient i bank" lub ściągnąć ją w formacie pdf. "Chwila relaksu" daje dostęp do puzzli, wygaszaczy ekranu, tapet, galerii reklam, a nawet pozwoli tworzyć własną powieść. Zadziwiające, ale dotarcie do informacji o koncie internetowym BPH [email protected], szczególnie gdy nie wiemy o tej ofercie banku, jest dość trudne.

Kredyt Bank - www.kredytbank.pl

Bankowe WWW
Pierwsza strona nie robi dobrego wrażenia. Wygląda jak niezbyt dobry skan. Dalej jest lepiej. Rozbudowana informacja o ofercie banku, uzupełniona często przydatnymi dodatkami, np. przy niektórych kredytach i pożyczkach - kalkulatorem pozwalającym policzyć wysokość rat i odsetek - lub formularzami (do wydrukowania lub ściągnięcia) wniosku o udzielenie kredytu i zaświadczeniu o zarobkach. Dobre są informacje o samym banku i usługach home banking, jak również o składaniu poleceń przelewu na dyskietce.

Wielkopolski Bank Kredytowy - www.wbk.pl

Bankowe WWW
Ładnie wykonany serwis z wieloma informacjami. Jeden z najlepszych. Łatwo dotrzeć nie tylko do oferty banku, adresów placówek i bankomatów, ale również informacji o nim. Mamy dostęp do usług online WBK24 - za darmo tylko kursy walut; po wykupieniu usługi, do historii naszego rachunku i bieżących zmian na koncie - czy biura maklerskiego (także online DMWBK24). Są też informacje o leasingu (łącznie z formularzami wniosków o kalkulację i zawarcie umowy) czy home bankingu - MiniBank - z wersją demo oprogramowania. Są - do pobrania - formularze wniosków o kredyt gotówkowy i ratalny (w Word 6 i Office 97). Możemy też skorzystać z serwisu ekonomicznego - analizy i prognozy gospodarcze, podstawowe dane makroekonomiczne - oraz ściągnąć w pdf biuletyn miesięczny "Gospodarka Polski - Rynki Finansowe".

Pierwszy Polsko-Amerykański Bank - www.ppabank.com.pl

Bankowe WWW
Dobrze opracowana strona. Łatwa nawigacja, pomimo stosowania ramek. Podstawowe dane o ofercie i samym banku. Są raporty finansowe i kursy walut. Przy lokatach terminowych znajdziemy kalkulator liczący odsetki w zależności od kwoty i czasu. Są nawet oferty pracy w banku. W "Prezencie" można znaleźć wygaszacze ekranu i kilkanaście tapet.