Bankowe WWW


Pierwszy Wirtualny

Bankowe WWW
Będąc klientem Virtual Banku, nauczysz się korzystać z "internet bankingu", nie wydając ani złotówki. Wystarczy uruchomić przeglądarkę i wpisać adres: homeb.elbacsb.com.pl

Pierwszy Wirtualny Bank otworzyła w Internecie polska firma Elba CSB połączona obecnie z Computerlandem, który miał służyć do szkolenia użytkowników pakietu "home bankingu" VideoTEL Banking i aplikacji NetTel. Dziś z usług banku może korzystać każdy - wystarczy się zarejestrować.

Po zarejestrowaniu nie musimy podawać swoich danych, bank przydziela klientowi nazwę i hasło oraz zakłada rachunek, na którym pojawia się tysiąc wirtualnych złotówek. Teraz możemy korzystać z operacji bankowych: polecenia przelewu, zastrzeżenia czeku, anulowania zastrzeżenia, zlecenia wydania książeczki czekowej, zlecenia przygotowania wyciągu z operacji, sprawdzenia stanu zleceń, przejrzenia stanu salda i operacji bieżących i archiwalnych.

Podczas każdej operacji jesteśmy proszeni o podanie nazwy i hasła. Jest to niewygodne, ale przyzwyczajamy się, że hasło traktowane jest jak nasz elektroniczny podpis i że bank stale weryfikuje naszą tożsamość, dbając o bezpieczeństwo transakcji.

Dokonywanie przelewów zmniejsza wartość wolnych środków na naszym rachunku. Jednak nie musimy się przejmować, że szybko wydamy pieniądze. Bank automatycznie uzupełnia rachunek, symulując wpłaty na konto. Są one generowane, gdy saldo spada poniżej stu złotych. Warto jednak przed wysłaniem polecenia przelewu sprawdzić nasze zasoby zapytaniem "Salda i operacje bieżące".

Szata graficzna PVB jest bardzo skromna, obsługa prosta i naturalna. Wszystko podporządkowano łatwemu poznaniu zasad działania internetowego rachunku osobistego.

Czy warto się bawić w internetową bankowość? Jeśli "nauka nie pójdzie w las", to na pewno mniej czasu poświęcimy obsłudze prawdziwego rachunku.

Tym bardziej może się to nam przydać, bo, być może, podobne rozwiązania będą stosowane w oddziałach internetowych Kredyt Banku i PPA Bank.