Bankowe plany Sony

Firma Sony ujawniła swoje najnowsze plany związane z uruchomieniem sieciowego serwisu Sony Net Bank świadczącego internetowe usługi bankowe.

Szef firmy Sony Nobuyuki Idei ogłosił na specjalnej konferencji prasowej w Tokio, że jego firma przystępuje do operacji uzyskania licencji bankowej i planuje rozpoczęcie prac nad uruchomieniem w I połowie 2001 r. serwisu bankowego online.

Kapitał założycielski Sony Net Banku ma wynosić 37,5 mld jenów, czyli ok. 355,4 mln USD, z czego Sony wnosi do projektu 30 mld jenów, Sakura Bank - 6 mld jenów, a J. P. Morgan & Co. - 1,5 mld jenów. Udziały tych firm we wspólnym przedsięwzięciu mają wynosić odpowiednio: 80, 16 i 4%. Sony nawiązało współpracę z tymi dwoma firmami głównie ze względu na potrzebę profesjonalnych ekspertyz i konsultacji, które mają zapewnić obaj partnerzy.

Sakura Bank, jeden z największych banków w Japonii, ma pomagać w skonstruowaniu biznes planu dla całego przedsięwzięcia, udostępnić klientom nowego serwisu własną sieć ATM oraz dostarczyć system komputerowy rozwijany obecnie w związku z osobnym serwisem bankowym online, tworzonym przez Sakura Bank i Fujitsu. J. P. Morgan z kolei podzieli się z Sony doświadczeniami, związanymi z prowadzeniem prywatnego sektora usług bankowych online.


Zobacz również