Bankrutuje Mt. Gox. Przepadły bitcoiny o wartości 64 milionów dolarów

Największa giełda bitcoinów po kilku tygodniach problemów technicznych ogłosiła w Tokio bankructwo. Długi Mt. Gox sięgają dziś 64 milionów dolarów, a szanse użytkowników na odzyskanie swoich pieniędzy są bardzo małe.

Mt. Gox było największą na świecie giełdą cyfrowej waluty bitcoin. Od początku lutego trapiły ją jednak problemy techniczne, które spowodowały brak możliwości wypłaty pieniędzy przez użytkowników. Zaowocowało to potężnych spadkiem wartości bitcoina względem dolara i to nie tylko na Mt.Gox, ale też na innych giełdach.

Spadek wartości bitcoina to jednak teraz najmniejsze zmartwienie osób, których bitcoiny zostały uwięzione w Mt. Gox. Giełda ogłosiła bowiem bankructwo. Użytkownicy, których środki zostały zamrożone, mają teraz bardzo małe szanse na odzyskanie swoich pieniędzy. W przypadku Mt. Gox długi giełdy zostały wyliczone na poziomie 64 miliony dolarów. Przyczyną problemów, które spowodowały brak możliwości wypłaty pieniędzy była luka w zabezpieczeniach, która pozwoliła na wykradzenie setek tysięcy bitcoinów.

Bankrutuje Mt. Gox. Przepadły bitcoiny o wartości 64 milionów dolarów

Trzeba jednak pamiętać, że na początku lutego były one warte nawet kilka razy więcej, a wtedy wysokość straty to było 350 milionów dolarów. Giełda Mt. Gox obwinia o zaistniałą sytuację sam protokół cyfrowej waluty, ale jakakolwiek jednak nie byłaby przyczyna wykradzenia takiej ilości pieniędzy, to dalsza przyszłość bitcoinów stoi pod znakiem zapytania. Bankructwo spotkało bowiem największą giełdę na świecie, więc uzasadniony jest strach o to, że w każdej chwili mogą upaść kolejne giełdy.