Bardziej od smartfonów uzależniają się kobiety, czy mężczyźni? Znamy już odpowiedź

Najnowsze badania wśród południowokoreańskich studentów dają jasną odpowiedź na pytanie, która płeć bardziej uzależnia się od smartfonów.

Profesor Chang Jae-yeon z południowokoreańskiego Ajou University przeprowadził badania mające na celu określenie różnic w poziomie uzależnienia od smartfonów pomiędzy kobietami i mężczyznami. Okazało się, że to kobiety częściej nie mogą oderwać się od swojego ukochanego gadżetu.

Badanie przeprowadzono na grupie 1236 studentów i studentek z sześciu uczelni. Uzyskane wyniki przedstawiają się następująco:

- 52% respondentek korzysta ze smartfona co najmniej 4 godziny dziennie (29,4% w przypadku mężczyzn)

- 22,9% respondentek korzysta ze smartfona 6 godzin dzienne (10,8% w przypadku mężczyzn)

Jak widać, nie mamy tutaj do czynienia z lekką "przewagą", lecz ogromną różnicą pomiędzy kobietami i mężczyznami.

Jak kobiety korzystają ze smartfona?

Z badania wynika, że kobiety przeglądają głównie sieci społecznościowe, w szczególności Facebooka i Instagram. Jest to zgodne z wcześniejszymi badaniami, które wykazały, że więcej zarejestrowanych użytkowników Facebooka to kobiety.

Kolejny interesujący wniosek z badania jest taki, że mężczyźni częściej korzystają ze smartfona w czasie przerw podczas gdy aż 37,2% sięga po niego praktycznie co chwilę, nawet podczas rozmowy z innymi. Dodatkowo aż 20,1% kobiet czuje się niepewnie, gdy nie mają możliwości korzystania ze smartfona, co w przypadku mężczyzn zdarza się znacznie rzadziej (8,9%).

W podsumowaniu raportu czytamy, że uzależnienie od smartfonów kobiet jest o 10% wyższe.