Bardzo muzyczna premiera iPhone 3G w sieci Era

O północy z 21 na 22 sierpnia 2008 po raz pierwszy w Polsce oficjalnie pojawił się iPhone i to w doskonałej wersji 3G. Dla fanów rozwiązań Apple spod znaku "i..." było to ogromne wydarzenie. Nawet dla zwykłych użytkowników komórek była to doniosła chwila. Po raz pierwszy tak znany na całym świecie gadżet trafił wreszcie oficialnie na nasz rynek.

W tym samym czasie odbywały się w Warszawie dwie konkurencyjne premiery iPhone 3G. Jedną, w centrum miasta organizował operator Orange, drugą Era. Oczywiście nie mogło obejść się bez tradycyjnego już oczekiwania i stanu przedpremierowego napięcia. Wraz z naszą kamerą postanowiliśmy odwiedzić siedzibę Ery aby zobaczyć jak operator ten spełni swe obietnice dotyczące przebojowości premiery. Trzeba przyznać, że nie żałujemy wyboru.

Zgodnie z zapowiedziami PTC Era czas oczekiwania na rozpoczęcie sprzedaży telefonu Apple miał być umilany pokazami tańca nowoczesnego. Ludźmi do tego oddelegowanymi były nietuzinkowe postacie - gwiazdy wielce populatnego cylku "You can dance - poprostu tańcz". Nawet jeśli ktoś nie jest miłośnikiem lania potu na scenie, to napewno lubi najnowsze hity muzyczne. Jak się okazało zarówno jednego, jak i drugiego było pod dostatkiem. To była uczta zarówno dla oczu jak i dla uszu oczekujących.

Jak można było się spodziewać premiera nie przyciągnęła niezmierzonych tłumów. W punkcie kulminacyjnym pod siedzibą Ery oczekiwała rzesza ok. 300-350 osób. Jak się okazało spora jej część składała się z ciekawskich obserwatorów tego show oraz dzieci przybyłych z rodzicami. Co interesujące - pewna ilość osób przybyła znudzona imprezą zorganizowaną przez Orange. Mimo, iż tego wydarzenia nasza kamera nie odwiedziła jesteśmy pewni, że show zorganizowany przez niebieską konkurencję było naprawdę ciekawy.

Aby zabiegów ceremonialnych było wystarczająco dużo już od godziny 20:00 gośćmi zajmował się skuteczny i zabawny wodzirej. Oczekiwanie przeplatane było konkursami, zabawami i oczywiście tańcami gwiazd "You can dance". Z biegiem czasu tańcząca atmosfera udzielała się coraz większej liczbie zebranych. Doszło nawet do prezentacji widowiskowych stylów tańca przez gości. Każdemy, kto zgłodniał lub czuł się spragniony Era fundowała darmowe i smaczne posiłki oraz napoje wzmacniające. Do dobrej zabawy nic więcej nie było potrzebne.

O północy na teren parkingu przez siedzibę PTC zajechał czarny van z chorągiewkami niczym limuzyna prezydencka. Wysiedli z niego potężni ochroniarze w ciemnych okularach i przetransportowali skrzynię z pokazowymi telefonami na scenę. Prezentacji oczekiwanego skarbu dokonał prezez operatora. Natępnie, mimo iż napięcie było wyczuwalne, kupujący w spokoju ruszyli do sklepu.

Relacjonując naszym czytelnikom premiery iPhone 3G z Wielkiej Brytanii czy Japonii mamy wrażenie, że polska premiera tego telefonu w sieci Era była dużo ciekawsza niż pozostałe. Japończycy ograniczyli się jedynie do kilkunastogodzinnego wysiadywania przed sklepem, a u Brytyjczyków ludzie bardzo narzekali na jakość systemu komputerowego obsługującego rejestrację. Jakie problemy wystąpią w Polsce? Zapewne przekonamy się niebawem.

Zapraszamy do obejrzenia dość obszernej relacji wideo z czterogodzinnej, polskiej premiery iPhone 3G w sieci Era. Mimo, iż nie ma tam wielu spektlakularnych scen - miłosnikom muzyki i dobrej zabawy napewno się ona spodoba.

Więcej w materiale wideo.

Aktualizacja: 25 sierpnia 2008 12:21

Usunięto problem z jakością wyświetlania obrazu wideo u niektórych użytkowników.


Zobacz również