Barnes & Noble wydało czytnik Nook z podświetlanym ekranem

Nowy czytnik e-booków z serii Nook od firmy Barnes & Noble oferuje ciekawą możliwość. Dysponuje ekranem wykonanym w technologii elektronicznego papieru, który pozwala czytać w pełnym słońcu, ale posiada także diody LED podświetlające ekran i pozwalające czytać po ciemku.

Nook Simle Touch with GlowLight

Pełna nazwa nowego czytnika Barnes & Noble to Nook Simple Touch with GlowLight. Jest to urządzenie w sam raz dla tych, których chcą czytać tuż przed pójściem spać. Producent czytnika mówi, że pomoże on rozwiązać problem osób, które chcą czytać, ale ich partner/partnerka chce spać.

Polecamy: Nook Tablet ma szansę namieszać na rynku

Czytniki z ekranem w technologii elektronicznego papieru są lepsze do czytania e-booków niż te z ekranami LCD, bo nie generują odblasku i pozwalają na czytanie w pełnym słońcu. Jednak aby widzieć, co znajduje się na ekranie potrzebne jest światło otoczenia. Nowy Nook ma załatwić ten problem dzięki diodom LED.

Zobacz też: Mirasol - rywal LCD i elektronicznego papieru jest blisko

Diody znajdują się u góry ekranu. Użytkownik może dotknąć ekranu i dobrać odpowiedni dla niego poziom doświetlenia ekranu. Bernes & Noble podaje, że czytnik ma oferować miesiąc pracy na baterii z włączonymi diodami. Urządzenie waży 198 g i ma 6-calowy ekran w skali szarości. Na rynek amerykański wejdzie w maju, a jego cena to 139 dolarów.