Barrett Brown z Anonymous - operacja OpCartel zostanie przeprowadzona 5 listopada

Planowany cyberatak hakerów z grupy Anonymous na jeden z najokrutniejszych karteli w Meksyku wciąż jest aktualny - zapewnia przedstawiciel Anonymous na filmiku opublikowanym w serwisie YouTube.

Anonymous

5 listopada, Anonymous w ramach operacji OpCartel miało zaatakować meksykański kartel Los Zetas, który specjalizuje się w porwaniach dla okupu i egzekucjach.

Operacja Opcartel - anulowana czy nie?

Niedługo potem pojawiły się jednak doniesienia, że akcja została zawieszona. Meksykańska gazeta Milenio doniosła, że dwóch członków Anonymous powiedziało, iż operacja OpCartel została przerwana. Informacja pojawiła się zaraz po tym, gdy okazało się, że kartel Los Zetas zatrudnił ekspertów komputerowych, którzy mają namierzyć hakerów. Wygląda więc na to, że niektórzy członkowie przestraszyli się reperkusji związanych z cyberatakiem na przestępczy syndykat.

Zobacz również:

  • Facebook zatrudnia adwokata Britney Spears

Operacja OpCartel wciąż aktualna

Tymczasem według Barretta Browna, który jest oficjalną twarzą hakerów z Anonymous, przygotowania do akcji wciąż idą pełną parą. Barrett Brown zapewnia, że członkowie operacji OpCartel postępują bardzo ostrożnie, żeby zapewnić sobie bezpieczeństwo oraz upewnić się, że nazwiska które mają zostać ujawnione są tymi właściwymi.Ponadto Brown powiedział, że dla ludzi takich jak ci, którzy wycofali się z operacji nie ma miejsca w grupie Anonymous.

Ultimatum grupy Anonymous kończy się 5 listopada

Anonymous dało czas kartelowi Los Zetas do 5 listopada - do tego czasu meksykański kartel ma wypuścić porwanego w stanie Veracruz członka Anonymous. Jeżeli tak się nie stanie, Anonymous opublikuje nazwiska i adresy ludzi powiązanych z kartelem.

5 listopada wszystko się wyjaśni

5 listopada już w najbliższą sobotę. Wtedy przekonamy się czy Anonymous faktycznie opublikuje dane dotyczące Los Zetas. Jeżeli tak się stanie to muszę im przyznać, że maja nie lada odwagę. Kartel Los Zetas znany jest ze swojego okrucieństwa i z pewnością będzie próbował się zemścić. Anonymous ma moja sympatię dlatego, że podejmuje walkę z wielkimi, z tymi, którym inni boją się przeciwstawić. Warto przypomnieć jeszcze, ze tego samego dnia Anonymous zapowiedziało zniszczenie Facebooka w ramach operacji OpFacebook (ale w tym wypadku wydaje się, że ta zapowiedź nie pochodziła od Anonymous).

Sukces OpCartel ośmieszy rządy Meksyku i USA?

Jeżeli operacja OpCartel okaże się udana, to jedna rzecz z pewnością mnie będzie zastanawiać. Jak to jest że rządy meksykański i amerykański nie mogą sobie poradzić z przestępczymi kartelami, a może tego dokonać garstka hakerów? A co Wy myślicie o operacji OpCartel? Czy popieracie Anonymous?