Batalia o Manhunt 2 w Wielkiej Brytanii zakończona

Epicka bitwa między twórcami Manhunt 2 i brytyjskimi organizacjami do spraw mediów nareszcie dobiegła końca. British Board of Film Classification umożliwiła legalną sprzedaż gry na Wyspach.

Można odnieść wrażenie, że batalia o grę Manhunt 2 ciągnie się od zarania dziejów. Ten niezwykle brutalny tytuł musiał bowiem walczyć o prawo do bycia wydawanym w bardzo wielu krajach.

Batalia o Manhunt 2 w Wielkiej Brytanii zakończona

Zdawało się, że gwoździem do trumny dla twórców będzie ogłoszony przez British Board of Film Classification zakaz rozpowszechniania gry na terenie Wielkiej Brytanii (zobacz: Wielka Brytania zakazuje Manhunta 2. Rockstar Games odpowiada). Twórcy, firma Rockstar, postanowili jednak walczyć o swoje.

Po wielu miesiącach rozpraw sądowych organizacje wydające stosowne zezwolenia dla gier zaczęły się uginać. Tak stało się między innymi w Stanach Zjednoczonych. Teraz do grona krajów, w których legalnie będzie można kupić Manhunt 2 dołączyła Wielka Brytania.

Video Appeals Committee, do którego apelację od decyzji BBFC wniósł Rockstar, uchyliło zakaz rozpowszechniania tytułu. Oznacza to, że runął jeden z ostatnich bastionów piętnujących dzieło Rockstar. Gra na Wyspach będzie wydawana z oznaczeniem "18", czyli tylko dla osób pełnoletnich.