Batalia o tańszy system. Podpisz petycję!

Microsoft rozpoczął już stopniowe wprowadzania na rynek systemu Windows XP Starter Edition - czyli taniej, pozbawionej niektórych funkcjonalności, wersji Windows XP. Niestety, systemu tego nie będzie można kupić w Polsce. Chcemy to zmienić, a Ty możesz nam pomóc - wystarczy, że podpiszesz się pod petycją do Microsoftu!

Microsoft Windows XP Starter Edition to wersja systemu operacyjnego Windows, stworzoną na potrzeby użytkowników o mniejszych wymaganiach w zakresie funkcjonalności. System umożliwia korzystanie z Internetu, odbieranie i wysyłanie poczty elektronicznej, oglądanie i edycje obrazów, odtwarzanie muzyki oraz korzystanie z gier. Posiada także podstawowe funkcje edytora tekstu i arkusza kalkulacyjnego. Co jednak najważniejsze - system ten jest znacznie tańszy od Windows XP Home czy Pro.

Na razie bez Polski...

Oczywiście, nie jest to system dla profesjonalistów - jednak przypuszczamy, że dla znacznej części polskich użytkowników byłby on zupełnie wystarczający. Niestety - Microsoft nie planuje wprowadzać go na polski rynek - na razie wiadomo, że Windows XP Starter Edition będzie dostępny w sześciu krajach: Rosji, Indiach, Tajlandii, Malezji, Indonezji oraz Brazylii. Przedstawiciele Microsoftu tłumaczą, że do wybrania tych właśnie krajów przyczyniły się: wysoki poziom piractwa oraz stosunkowo niewielka popularność komputerów. Windows XP Starter Edition ma być sposobem na skłonienie użytkowników po pierwsze - do korzystania z komputerów, zaś po drugie - do zaoferowania im rozsądnej cenowo alternatywy dla pirackiego oprogramowania.

Podpisz się!

Naszym zdaniem, podane powyżej kryteria spełnia również Polska - dlatego przygotowaliśmy petycję do Tomasza Bochenka, Dyrektora Generalnego polskiego oddziału firmy Microsoft, w której prosimy o uwzględnienie naszych racji podczas decydowania o ewentualnym wprowadzeniu Windows XP Starter Edition na kolejne rynki. Więcej powodów, dla których, naszym zdaniem, tania wersja Windows XP powinna być dostępna w Polsce, znajdziecie w tekście "Dlaczego chcemy tańszego Windows?"

Aby wyrazić głos poparcia w tej sprawie, wystarczy odwiedzić stronę http://TanieOkna.net i złożyć podpis pod petycję. Podpisz się, Twój głos może zdecydować!

Więcej informacji o Windows XP Starter Edition możecie znaleźć w naszych wcześniejszych publikacjach: "Tani Windows - premiera w październiku", "Tańszy Windows nie dla wszystkich" czy "Zapomnij o tańszym Windows".


Zobacz również