Batman: Arkham Asylum w 2009 roku

"Game Informer" ogłosił niezwykle ciekawą informację związaną z najnowszą grą komputerową na podstawie Batmana. Okazuje się, że podobny tytuł jest w produkcji, a jego premiera odbędzie się najprawdopodobniej już w przyszłym roku.

W ostatnich tygodniach światową branżę rozrywkową zdominowały doniesienia o kolejnych rekordach filmu "Batman: Mroczny Rycerz". Jednocześnie wielu obserwatorów rynku elektronicznej rozrywki zastanawiało się, dlaczego nie słychać nic o grze komputerowej opartej na tytule (gra Batman: The Dark Knight została zapowiedziana rok temu przez EA, do tej pory jednak nie doczekaliśmy się żadnych nowych informacji w jej sprawie).

Sytuacja zmieniła się, gdy w serwisie "Game Informer" opublikowana została grafika z gry Batman: Arkham Asylum. Z krótkiej notki do obrazka wynika, że tytuł powstaje w studiu Rocksteady Studios, a jego wydawcą będzie Eidos.

Choć oficjalnie nie wiadomo nic więcej o grze Batman, to pewnych ciekawostek dostarcza forum NeoGAF. Wiadomo zatem, że gra trafi do sprzedaży najprawdopodobniej w 2009 roku. Fabuła będzie bardzo mroczna (autorem jest Paul Dini odpowiedzialny za "Batman: The Animated Series"). Gra powstaje na silniku Unreal Engine 3 (co niemal na pewno oznacza premierę również na Xboksa 360, PS3 oraz PC) i będzie należała do gatunku akcji, TPP.

Więcej informacji zostanie opublikowanych wkrótce.