Batman Arkham City - Batman, kobieta-kot i miasto przestępców

Batman Arkham City to bezpośrednia kontynuacja Arkham Asylum. Czy kolejna cześć przygód Batmana spełni nasze oczekiwania rozbudzone poprzednią odsłoną? Jakie niespodzianki przygotowało dla nas Rocksteady Studios?

Batman: Arkham City tworzone jest przez programistów z Rocksteady Studios. To ta sama ekipa, która odpowiada za sukces poprzedniej części - Arkham Asylum. W drugiej odsłonie ma być jednak ciekawiej, lepiej, szybciej i bardziej przebojowo. Jaka jest na to szansa?

Batman: Arkham City pod względem fabularnym toczy się kilka miesięcy po wydarzeniach przedstawionych w Arkham Asylum. Władzę w mieście przejmuje były szef szpitala.

W poprzedniej odsłonie, Batman doprowadza do schwytania Jokera, jednak zasługi zostają przypisane Quincy Sharpowi. Ten, na fali popularności, szybko zostaje wybrany burmistrzem Gotham City i decyduje o przekształceniu slumsów miasta w zamkniętą dzielnicę wypełnioną przestępcami.

Niestety, w Batman: Arkham City nie wszystko idzie zgodnie z planem. Pieczę nad "nową dzielnicą" sprawuje Hugo Strange, tajemniczy człowiek, do którego Batman nie ma za grosz zaufania i dlatego też człowiek-nietoperz decyduje się obserwować miasto.

Catwoman stanie po stronie naszego bohatera - seksowna, zabójcza i sprytna.

Catwoman stanie po stronie naszego bohatera - seksowna, zabójcza i sprytna.

To właśnie z obserwacją związana jest jedna z ciekawszych nowości jaką zauważymy w Batman: Arkham City - otwarty świat. W Arkham Asylum poruszaliśmy się w większości po ciasnych i ciemnych pomieszczeniach. Teraz, do naszej dyspozycji oddane zostanie całe miasto.

Batman, korzystając ze swojego płaszcza, lata pomiędzy budynkami w poszukiwaniu podejrzanych zbirów. W dowolnym momencie możemy przerwać jego lot, osiąść na jakimś wieżowcu i przygotować się do ataku na upatrzonych przeciwników.