Batman - czy to udany powrót Bruce Wayne'a? Przegląd recenzji

Film Batman zadebiutuje w kinach już jutro. Dzisiaj pojawiły się pierwsze recenzje najnowszego dzieła Matta Reevesa. Sprawdzamy, jak film jest oceniany na całym świecie.

The Batman (fot. WarnerMedia)

Batman opowiada historię Człowieka Nietoperza, który od 2 lat trzyma pieczę nad bezpieczeństwem w Gotham. Pomaga mu w tym lokaj Alfred oraz porucznik James Gordon. Spokój jednak nie trwa długo i w pewnym momencie zaczynają się pojawiać tropy dotyczące sadysty, który za cel obrał sobie znane i ważne osobistości. Bruce Wayne będzie musiał wniknąć w środowisko przestępcze, aby poznać sekret od środka.

W roli Batmana zobaczymy Roberta Pattisona. Obok w niego w rolach głównych wystąpili m.in. Zoe Cravitz, Jeffrey Wright, Colin Farrel czy Paul Dano.

Zobacz również:

Batman - recenzje

Do tej pory na Metacritic pojawiły się 54 opinie na temat filmu a łączna ocena jest na poziomie 72, co jest dość wysoką notą.

Przedstawiamy kilka opinii na temat najnowszego dzieła Matta Reevesa.

Ten brutalny i prawie trzygodzinny film noir zalicza się do najlepszych w gatunku, nawet jeśli - a właściwie ponieważ - to, co czyni ten film tak wspaniałym, to chęć podważenia i ponownego przeanalizowania samej koncepcji superbohaterów.

  • Variery - ocena 100/100

Film wyróżnia się przemyślaną sugestią, że Batman może pewnego dnia sprawić, że Gotham stanie się lepszym miejscem, a nie tylko bezpieczniejszym.

  • Slant - 75/100

W Batmanie nie ma nic szczególnego. Jego siła tkwi w wykonaniu.

  • Polygon - 75/100

Brutalne, porywające i mroczne podejście Matta Reevesa do Batmana jeszcze bardziej uzasadnia jego miejsce w kanonie serii. (...) Robert Pattinson jest świetny w roli Batmana, ale to Zoe Kravitz i Paul Dano kradną show.

  • IGN - 100/100

Krótko mówiąc, jest to film na który można narzekać. Ale jeśli potrafisz zagłębić się w jego klimacie, jest również fascynujący.

  • Atlantic - 80/100

Pojawiły się jednak też mocno krytyczne opinie.

Witaj w "Batman", kolejnym ponurym, mozolnym filmie, który udaje zabawny komiks.

  • The Washington Post - 37/100

Nic co tu zobaczycie nie jest warte tak długiej wizyty w kinie, oglądając Pattisona uderzającego innych facetów i wyrzucających im broń z rąk. Od początku do końca Batman to w większości zbiór złych pomysłów.

  • San Francisko Chronicle - 25/100

Zobacz także: Batman - gdzie obejrzeć online?