Batonika? Może kawkę? A może iPoda?

Podchodzisz do automatu, wkładasz kartę kredytową, wybierasz odpowiedni guzik, a pod spodem, zamiast kubka z kawą, czy batonika, wyjmujesz odtwarzacz. Fikcja? Nie za Wielką Wodą.

Od kilku miesięcy popularne odtwarzacze firmy Apple dostępne są na terenie Stanów Zjednoczonych w specjalnych, automatycznych punktach sprzedaży (ang. robotic product delivery systems) firmowanych przez Zoom Systems.

Automat z iPodami na lotnisku w San Francisco

Automat z iPodami na lotnisku w San Francisco

Pierwszy "Zoom Shop", w którym zdecydowano się udostępnić iPoda, stanął na lotnisku Hartsfield-Jackson International w Atlancie. Jak twierdzą przedstawiciele producenta, odtwarzacze można już kupować w innych punktach umieszczonych na pocztach, w hotelach oraz supermarketach na terenie całego kraju. Obecnie w ten sposób sprzedawane są iPody mini oraz shuffle. Zoom Systems planuje wprowadzenie do oferty ostatnio zaprezentowanych iPodów z obsługą plików wideo.

Pomimo, że w "Zoom Shopach" obecność elektronicznych urządzeń nie jest absolutną nowością, iPody sprzedają się zdecydowanie najlepiej. Tak przynajmniej twierdzi Rick Cusick, szef działu sprzedaży Zoom Systems dodając: "Możesz wejść do sklepu i po prostu kupić iPoda dosłownie w 20 sekund". W razie jakichkolwiek problemów lub zmiany decyzji, każdy nabywca iPoda pochodzącego z automatów Zoom Systems, może go odesłać w ciągu 30 dni od daty zakupu do firmy i uzyskać zwrot kosztów.

Do końca roku plany Zoom Systems dotyczą 100 działających, automatycznych punktów sprzedaży i 600 w przyszłym roku w samych Stanach Zjednoczonych.

Więcej informacji: Zoom Systems.

W minioną niedzielę, 23 października, iPod obchodził czwartą rocznicę wprowadzenia do sprzedaży. Zapraszamy do lektury artykułu "iPod obchodzi czwarte urodziny", w którym przybliżamy historię tego urządzenia.

Aktualizacja: 25 października 2005 10:47

Do artykułu dodaliśmy zdjęcie przedstawiające jeden ze wspomnianych automatów do sprzedaży iPodów, jaki znajduje się na lotnisku w San Francisco.


Zobacz również