#Batterygate powraca - iPhone 12 ma problemy z akumulatorami

Wiemy już, że iPhone 12 oferuje krótsze, niż oczekiwano czasy pracy na baterii. Teraz okazało się, że urządzenia cierpią dodatkowo na problemy z akumulatorami.

Część użytkowników iPhone'a 12 Pro zgłasza problemy z nadmiernym poborem prądu podczas bezczynności. Na popularnych forach rozgoryczeni posiadacze flagowego smartfona od Apple donoszą o problemach ze zbyt szybko rozładowującą się baterią.

iPhone 12 Pro
Źródło: techadvisor.co.uk

iPhone 12 Pro

Źródło: techadvisor.co.uk

Użytkownik o nicku Master26A zauważył, że jego iPhone 12 Pro traci zaskakująco dużo energii podczas pozostawania w bez aktywności. Wcześniej posiadał on iPhone'a 11 Pro, który nie miał podobnego problemu.

Master26A próbował rozwiązać usterkę poprzez stałe wyłączenie modemu sieci 5G, który ma spore zapotrzebowanie na energię, ale nie rozwiązało to problemu. Dodatkowo smartfon podczas nagłego spadku naładowania baterii pozostawał połączony z domową siecią Wi-Fi.

Użytkownik informuje, że problem ten nie uniemożliwia korzystania z urządzenia, ale jest mocno irytujący. Podobne zdanie mają inni użytkownicy iPhone'a 12 Pro, którzy również zauważyli nadmierne rozładowywanie się baterii w ich smartfonach.

Obecnie podobny problem posiada pond 1000 użytkowników iPhone'a 12 Pro. Apple w chwili obecnej nie wydało oficjalnego oświadczenia w sprawie.

Użytkownik o nicku ApplesPears88 kontaktował się ze wsparciem pomocy technicznej. Zdalne testy sprawności urządzenia nie wykazały usterki, a pracownicy firmy Apple sugerowali, aby poczekać na kolejną wersję aktualizacji oprogramowania.

Więcej infromacji o iPhone 12 znajdziesz tutaj.

Żródło: appleinsider.com