Battlefield 1942 po wietnamsku

W najbliższy piątek do naszych sklepów trafi sequel Battlefield 1942 – jednej z najpopularniejszych gier przeznaczonych do wieloosobowych rozgrywek w Sieci pt. Battlefield Vietnam. Tym razem akcja gry przeniesie nas na daleki wschód, gdzie będziemy mogli wziąć udział w walkach toczonych podczas wojny w Wietnamie w latach 1964-1975. Podobnie jak w przypadku Battlefield 1942, esencję programu stanowi zabawa online (maksymalnie do 64 osób jednocześnie ), jednakże w grze dostępna będzie również opcja rozgrywek w trybie singleplayer.

W Battlefield Vietnam będziemy mogli wcielić się w żołnierzy sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych bądź wstąpić w szeregi komunistycznej armii Północnego Wietnamu (Demokratyczna Republika Wietnamu). Wśród wprowadzonych teatrów militarnych znajdują się m.in. liczne lokacje w podzwrotnikowej dżungli (rejon słynnego szlaku zaopatrzeniowego Ho Chi Minha) oraz ulice miast (np. Hue).

Do dyspozycji graczy oddano szeroki wachlarz autentycznych rodzajów broni – karabiny M-16, czołgi T-54, samoloty MiG-21 itp. Warto zauważyć, iż zaimplementowana została opcja przewożenia sprzętu wojskowego drogą powietrzną przy pomocy śmigłowców oraz możliwość prowadzenia ostrzału przez pasażerów wehikułów transportowych.

Battlefield Vietnam wykorzystuje nowy silnik renderujący, dzięki czemu wszystkie postacie żołnierzy są dużo bardziej szczegółowo wykonane. Po zbliżeniu kamery widać takie niuanse jak kieszenie munduru, czy połyskujące w blasku słońca klamry pasków. To samo tyczy się pojazdów i całego terenu, roślinności itd. W grze pojawiło się także radio - wchodząc do pojazdu, czy to jeepa czy czołgu, możemy je włączyć i przy akompaniamencie takich utworów jak: "Ride of the Valkyries" Richarda Wagnera czy "All Day and All Night" The Kinks, ruszyć w bój.

Zmodyfikowano system kontroli terenu (flagi). W Battlefieldzie 1942 niezależnie od tego ilu żołnierzy znajdowało się w pobliżu flagi, musieli przy niej pozostać przez tą samą, z góry ustaloną, ilość czasu by zmienić jej status i przejąć teren. W tym tytule by zmienić status flagi jeden żołnierz musi stać przy niej 60 sekund, dwóch żołnierzy 30 sekund, czterech 15 sekund, itd.

W Battlefield 1942 obie strony konfliktu mimo, iż różniły się narodowością i typem wykorzystywanej broni, to mniej więcej odpowiadały sobie. W Battlefield Vietnam obie nacje, tj. Amerykanie i Wietnamczycy, w znaczący sposób różnią się między sobą, dokładnie tak jak to miało miejsce w rzeczywistości. Armia USA dysponuje dużą ilością sprzętu ciężkiego oraz silnym wsparciem lotniczym (głównie śmigłowce Huey ale też samoloty F-4 Phantom zrzucające bomby z napalmem). Wietnamczycy braki w lotnictwie nadrabiają różnymi specjalnymi umiejętnościami i gadżetami, jak śmiercionośne pułapki czy stosy kłód drewna, które mogą zostać spuszczone ze wzgórza na amerykanów. Północnowietnamscy inżynierowie posiadają również możliwość wykorzystywania tuneli, dzięki czemu mogą niepostrzeżenie dostać się do bazy wroga. Strona Demokratycznej Republiki Wietnamu posiada też specjalną klasę żołnierzy – słynny Vietcong.

Dla pierwszych klientów, którzy odwiedzą w dniu premiery sklepy Empiku i Media Markt, czekać będzie wspaniała niespodzianka. W Empiku fani otrzymają gratis oryginalną smycz na klucze, a w Media Markt czekać będzie dodatkowa ścieżka dźwiękowa do Battlefield Vietnam.


Zobacz również