Battlefield 2 - wideorecenzja

Choć pod koniec zeszłego roku ukazał się Battlefield 2142 to jednak nie przypadł nam on to gustu tak bardzo jak jego poprzednik. Postanowiliśmy zatem jeszcze raz dokładnie przyjrzeć się tej doskonalej sieciówce jaką niewątpliwie jest BF 2.

Link do wideorecenzji Battlefield 2

Gra przenosi nas w fikcyjne konflikty jakie mają miejsce we współczesnym świecie. Jako, że jest przeznaczona przede wszystkim do rozgrywek internetowych nie uświadczycie tu skomplikowanej fabuły czy pompatycznych przerywników filmowych.

Najważniejszym elementem jest jednak akcja. Tej jest w grze naprawdę mnóstwo. Na polu bitwy cały czas coś się dzieje - wybuchy, strzały, przelatujące śmigłowce. Jeśli na chwilę zapadnie gdzieś cisza, będzie to z całą pewnością cisza przed burzą.

Bolączką mogą za to być stosunkowo niewielkie mapy. Po doskonałym Joint Operations, aż się prosi, żeby zrobić ogromny teren, na którym mogłoby się potykać kilkuset graczy. Można sobie wyobrazić te wspaniałe starcia, zupełnie jak z najlepszych Hollywoodzkich produkcji. Niestety pod tym kątem BF2 odrobinę zawiówdł.

Bardzo fajną opcją, choć znaną z Battlefielda 1942, jest możliwość korzystania z samolotów, a teraz także z helikopterów. System sterowania jest bardzo prosty, dzięki czemu nawet nowicjusze powinni sobie bez problemu dać radę. Zastosowanie lotnictwa jest bardzo ciekawe. Szkoda tylko, że nie można już kierować okrętami wojennymi, tak jak to było w pierwowzorze. Prowadzenie do boju ogromnego pancernika, to było naprawdę fajne doświadczenie.

Tych, którzy spodziewają się ultrarealistycznego symulatora działań wojennych musimy nieco ostudzić. Battlefield 2 nie należy do najbardziej realistycznych. Postacie mogą przyjąć na siebie zbyt dużo pocisków, a co gorsza sprawdzają się takie taktyki jak bieganie i skakanie dookoła przeciwnika - zupełnie niczym w Quake'u. Mimo to Battlefield 2 to doskonały shooter, dający zabawę na długie godziny. Jedynym nieprzyjemnym efektem ubocznym mogą być nieprzespane noce.

Jeśli zatem znudziły wam się kolejne singleplayerowe strzelanki i chcecie prowadzić potyczki z żywymi przeciwnikami to zakup tego tytułu będzie strzałem w dziesiątkę. Pamiętajcie tylko, że nawet najlepszy plan zostaje zmiażdżony przy pierwszym starciu z przeciwnikiem.