Battlefield 2042 będzie dostępny za darmo? To możliwe

Wiele wskazuje na to, że Battlefield 2042 może stać się grą free-2-play.

Battlefield 2042 (fot. DICE)

Battlefield 2042 jest jednym z największych rozczarowań ostatniego roku. DICE chciało stworzyć grę, która zrewolucjonizuje sieciowe strzelanki. Stało się jednak inaczej. Gracze niezbyt chcą grać w najnowszą odsłonę serii, co doskonale pokazują dane zbierane przez SteamDB. W trakcie ostatniej doby w szczytowym momencie w Battlefield 2042 bawiło się 8054 graczy. Jest to mniej niż w przypadku Battlefield V i Battlefield 1.

steamdb

SteamDB (fot. Damian Kubik/PCWorld.pl)

Tom Henderson, leaker zajmujący się m.in. serią Battlefield przedstawił informacje dotyczące najnowszej odsłony. EA nie jest zadowolone ze stanu produkcji i z zainteresowania tytułem. Wśród możliwych scenariuszy rozważane jest nawet przejście na model free-2-play.

Zobacz również:

EA jest podobno bardzo rozczarowane tym, jak radzi sobie Battlefield 2042 i "przygląda się wszystkim opcjom", jeśli chodzi o ten tytuł, w tym rozważa Free to Play w pewnym stopniu.

Więcej informacji będę miał jutro.

Trzeba przyznać, że byłby to bardzo drastyczny krok. Czego się jednak nie robi, aby uratować grę, nad którą pracowało się latami. Obecnie Battlefield 2042 cieszy się tak małym zainteresowaniem i jest w takim stanie, że nawet twórcy cheatów zrezygnowali ze "wsparcia" gry.

Zobacz także: Baldur's Gate 3 - data premiery, cena, trailer, rozgrywka. Wszystko, co wiemy