Battlefield 2042 - beta już w przyszłym tygodniu? Znamy datę startu testów [Aktualizacja]

Wielkie beta testy Battlefield 2042 mogą rozpocząć się już w przyszłym tygodniu. Sprawdź, kiedy dokładnie.

Battlefield 2042 beta

fot. Electronic Arts

Jeszcze miesiąc temu wydawało się, że w październiku zagrywać się będziemy w Battlefield 2042. Obecnie jedyne na co możemy liczyć to beta testy, a i te wciąż nie zostały potwierdzone przez Electronic Arts. Na szczęście od czego są mniej oficjalne źródła.

Według wiadomości opublikowanej w chińskim serwisie społecznościowym - Bibili, beta Battlefield 2042 wystartuje już w przyszłym tygodniu. Testy rozpoczną się dokładnie 6 października (przyszła środa) i potrwają do 9 października. Możliwe, że w poszczególnych regionach okres trwania bety może się różnić. W europie bardziej prawdopodobne daty to 7-10 października (czwartek - niedziela).

Zobacz również:

  • Elden Ring - premiera przełożona. Znamy datę startu testów
  • Battlefield 2042 – wymagania, premiera, beta. Wszystko co wiemy [Aktualizacja 18.10.2021]
battlefield 2042 beta

fot. bilibili.com

Należy jednak pamiętać, że wciąż nie są to oficjalne informacje. Przedstawiciele EA i studia DICE wciąż milczą na temat daty startu beta testów Battlefield 2042.

Nowa, niedawno przełożona data premiery Battlefield 2042 to obecnie 19 listopada 2021. Gra trafi na PC, PS4, PlayStation 5, Xbox One oraz Xbox Series X/S.

Aktualizacja

Doniesienia rodem z Chin potwierdzają kolejne źródła i to nie byle jakie. W API platformy Origin pojawił się szczegółowy opis beta testów Battlefield 2042 wraz z konkretnymi datami. Według opublikowanych tam informacji otwarta beta odbędzie się w dniach 8-9 października dla wszystkich chętnych. Dwa dni wcześniej (6 października) dostęp uzyskają osoby, które zamówiły grę w przedsprzedaży bądź są abonamentami EA Play.

Co więcej, gracze będą mogli pobrać grę już wcześniej, aby dobrze przygotować się do beta testów. Preload Battlefield 2042 ruszy już 5 października 2021 roku o godzinie 8:00 czasu polskiego.

Oficjalny opis bety prezentuje się następująco:

Dostosuj się i zwyciężaj w niedalekiej przyszłości, w wojnie na całego, jaką jest Battlefield 2042. Dołącz do walki na Orbitalu, mając do wyboru wielu Specjalistów, najnowocześniejszą broń i pojazdy.

Zobacz również: FIFA 22 – premiera, wymagania, demo. Sprawdź, co wiemy