Battlefield 2042 bez trybu rankingowego i wsparcia dla eSportu w dniu premiery

Nie mamy najlepszych wieści dla sympatyków eSportu i najbardziej wymagających wyzwań. Jak się właśnie dowiedzieliśmy Battlefield 2042 nie będzie posiadał żadnego trybu rankingowego w dniu premiery.

bf 2042

fot. EA

Sympatycy gier FPS kochają rywalizację, stąd też m.in. tak ogromna popularność serii Call of Duty czy Battlefield. Niestety, w wywiadzie dla kanału Battlefield Nation, Justin Wiebe - starszy dyrektor ds. projektowania w Ripple Effect Studios, ujawnił, że w dniu premiery zabraknie trybów, które będą wspierały i monitorowały aktywność i sukcesy najlepszych graczy w Battlefield 2042. Oznacz to brak gier rankingowych i wsparcia dla eSportu.

Justin Wiebe podkreślił jednak, że jeśli taka będzie "wola społeczności gry", to możliwe, że jego zespół zdecyduje się na dodanie eSportowych funkcji do gry.

Zobacz również:

Tak, więc nie ma planów, aby (Battlefield 2042 - przyp.red.) posiadał jakikolwiek tryb rankingowy lub esportowy w momencie premiery. To jest coś, o czym oczywiście chcemy usłyszeć więcej od społeczności. Jeśli znowu, to - używam tego zwrotu często - ale jeśli jest to coś, co jest ważne dla społeczności, chcielibyśmy o tym usłyszeć, i wiesz, zobaczymy, co się stanie potem - Justin Wiebe, Ripple Effect Studios (DICE LA)

Battlefield 2042 zadebiutuje 22 października na: PC, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X, Xbox Series S oraz Xbox One. Gra na poszczególnych generacjach będzie się od siebie nieco różnić pod technicznymi względami.

Zobacz również: The Ascent - czy warto zagrać? Sprawdź, co musisz wiedzieć

Źródło: wccftech.com