Battlefield 2042 - czy z botami zagramy offline? EA odpowiada

Twórcy Battlefield opublikowali nowy raport, w którym odpowiadają na najczęściej zadawane pytania fanów.

fot. Electronic Arts

Garść nowych informacji na temat Battlefield 2042 otrzymamy już niedługo. Podczas EA Play Live, które odbędzie się 22 lipca zobaczymy kolejne materiały z rozgrywki oraz poznamy całkowicie nowy tryb gry opracowany przez Ripple Effect. Tymczasem, twórcy postanowili opublikować raport, w którym odpowiadają na najczęstsze pytania fanów. Poznaliśmy kilka nowych szczegółów dotyczących najnowszej odsłony serii Battlefield.

Boty oraz rozgrywka offline

Jakiś czas temu twórcy zapowiedzieli obecność botów w rozgrywkach sieciowych w Battlefield 2042. Ma to zapewnić stały ruch na serwerach. SI miałaby zastępować "żywych" graczy, w przypadku ich niedostatecznej liczby. Boty pojawią się w trzech trybach.

  • Wieloosobowy - żołnierze SI będą wykorzystywani do wyrównania sił poszczególnych drużyn. "Żywi" gracze zawsze będą mieć pierwszeństwo przed botami.
  • Współpraca - razem z drużyną będziemy mogli stanąć na przeciw siłom kontrolowanym przez SI.
  • Solo - w przypadku chęci rozwoju swoich umiejętności, będziemy mogli trenować z botami.

W tym miejscu pojawiało się kilka pytań dotyczących sztucznej inteligencji w Battlefield 2042. Twórcy rozwiali wszelkie wątpliwości. Botów nie będzie można w żaden sposób wyłączyć, ponieważ będą one integralną częścią rozgrywki. Nie będziemy mogli także uruchomić rozgrywki z SI offline. Do gry w Battlefield 2042 będziemy potrzebować stałego dostępu do internetu.

Zobacz również:

fot. Electronic Arts

fot. Electronic Arts

Crossplay na wszystkich platformach

W Battlefield 2042 będziemy mogli rywalizować z innymi graczami, którzy posiadają inne platformy. Zostały tutaj wprowadzone jednak pewne ograniczenia. Użytkownicy PS5 oraz Xbox Series X/S będą mogli rywalizować między sobą, ale dołączą do nich także gracze pecetowi. W przypadku poprzedniej generacji konsol, crossplay będzie działał tylko pomiędzy PS4 i Xbox One, z pominięciem PC. Opcję wspólnej zabawy pomiędzy platformami będzie można wyłączyć. Ograniczenie dotyczące różnych generacji konsol nie będzie miało wpływu na przenoszenie postępów. Po przesiadce z PS4 na PS5 (analogicznie w przypadku sprzętu od Microsoft), progres oraz zakupy nie znikną.