Battlefield 2042 - data premiery przesunięta. Wiemy, kiedy gra pojawi się na rynku

Premiera gry Battlefield 2042 została przesunięta. Znamy nową datę oraz powody zmiany.

fot. EA

Początkowo, Battlefield 2042 miał pojawić się na rynku 22 października. Niestety potwierdziły się ostatnie plotki mówiące o tym, że debiut nowej gry od DICE może przesunąć się w czasie. Na szczęście nie jest to zbyt duże opóźnienie. Battlefield 2042 zgodnie z najnowszymi informacjami pojawi się na rynku 19 listopada, czyli niespełna miesiąc po pierwotnie planowanej dacie.

W oficjalnym oświadczeniu możemy przeczytać:

Podjęliśmy decyzję o przesunięciu premiery Battlefield 2042. Gra zostanie wydana 19 listopada 2021 roku. Tworzenie nowego Battlefielda podczas globalnej pandemii stworzyło nieprzewidziane wyzwania dla naszego zespołu. Biorąc pod uwagę skalę gry, mieliśmy nadzieję, że zespoły powrócą do studia, kiedy będziemy zbliżać się do premiery. Biorąc pod uwagę bieżące warunki, które nie pozwalają na bezpieczne osiągnięcie tego celu, a także ciężką pracę, jaką zespoły wykonują w swoich domach, uważamy, że ważne jest poświęcenie dodatkowego czasu na realizację naszej wizji Battlefield 2042.

Battlefield 2042 nie jest jedyną grą, której data premiery została przesunięta. Kilka dni temu otrzymaliśmy podobną informację dotyczącą Dying Light 2: Stay Human.

Zobacz również:

Zobacz także: Darmowe gry z Epic Games Store do pobrania już dziś