Battlefield 2142 - recenzja

Gorące nawoływanie międzynarodowych organizacji "zielonych" trafiało w próżnię. Dyskusje o tym, że należy natychmiast całkowicie zmienić światową politykę energetyczną przechodziły bez echa. Wielokrotne próby rozmów podejmowane w celu powstrzymania globalnego ocieplenia kończyły się awanturami i groźbami. Mówiono wiele, argumentowano, że aktualny sposób gospodarowania energią wkrótce doprowadzi do wielkiej katastrofy. Naukowcy dostarczali na to kolejnych dowodów. Media alarmowały. Problem był w tym, że nikt nie chciał słuchać... Do czasu...

Battlefield 2142 - recenzja

System nagród. Uwaga! Uzależnia!

Katastrofa przyszła tak nagle, jak burze śnieżne, które uderzyły w okna obywateli. Początkowo pojawiły się niesłychanie silne śnieżyce, znaczny spadek temperatury i utrudnienia w ruchu. Z dnia na dzień było jednak coraz gorzej: brak prądu i wody pitnej, problemy z dostawami pożywienia, przeszywające zimno. Agencje informacyjne nie nadążały informować o kolejnych tragediach. Politycy nie byli w stanie wprowadzić żadnych sensownych inicjatyw czy regulacji. Rozpoczęła się kolejna epoka lodowcowa...

Rok 2142. Glob ziemski pokryty jest grubym płaszczem śniegu i lodu. Życie na powierzchni jest trudne, w wielu rejonach świata - niemożliwe. Ci, którzy wcześniej rywalizowali w skali lokalnej, postanowili połączyć swe siły i rozpocząć podbój globalny. Po raz kolejny potwierdziło się, że gdy chodzi o przetrwanie, ludzkość nie zna pokojowych rozwiązań.

Battlefield 2142 - recenzja

Postępy w grze - kilka zarwanych nocy robi swoje

Nie trzeba było wiele czasu, aby niebo zaroiło się od Tytanów - kolosalnych statków, które siłą rażenia przebijały wszystkie dotychczasowe ludzkie osiągnięcia. Z ziemi wspomagały je czołgi, transportery opancerzone oraz największe cuda techniki - kolosalne maszyny kroczące. Wszystkie wynalazki wprowadziły wojnę w całkowicie nowy wymiar. Jaki? Odpowiedzi udzieli samo Battlefield 2142.

Szeregowiec Ryan - kariera wojskowa przyszłości

&Wstąpienie do sił Unii Europejskiej (UE) lub Koalicji Pan-Azjatyckiej (KPA) było dla mnie jedyną alternatywą. Nie, nie dlatego, że byłem politycznie związany z którąkolwiek z obu sił. Po prostu, tylko dzięki wsparciu jednej z nich mogłem zapewnić byt mojej rodzinie... Zgłosiłem się, dostałem karabin i ruszyłem na front....&

Połączenie z siecią jest podstawowym i niezbędnym warunkiem zabawy w Battlefield 2142. Zabawa rozpoczyna się od założenia konta internetowego w systemie EA. Dzięki niemu, wasz świeżo upieczony żołnierz wejdzie w szeroką społeczność użytkowników gry.

Battlefield 2142 - recenzja

FPS a RPG - więcej wspólnego niż litera "P"?

Rozgrywkę zaczynacie z okrągłym zerem punktów na koncie. Aby postawić nogę na pierwszym szczeblu kariery wojskowej będziecie musieli uzyskać 40 punktów - próg ten oznacza pierwszy awans i możliwość odblokowania jednego ze "słabszych" przedmiotów.

Zasada powtarza się - z każdym awansem razem rośnie wymagany do kolejnego poziomu próg punktowy. Jest coraz trudniej, ale też w pewien sposób nieco łatwiej. Odblokowane przedmioty dają zupełnie nowe pole manewru do nabijania fragów i zdobywania punktów.

Battlefield 2142 - recenzja

Czas na małą przejażdżkę!

Dodatkową motywacją jest rozbudowany system nagród. Za swoje osiągnięcia można dostać znaczki (np. znaczek za ratowanie w nagłych przypadkach za osiem reanimacji), baretki (np. za kilka godzin w roli szturmowca i określoną liczbę zabitych), odznaki (np. za określoną ilość godzin po jednej ze stron) oraz medale (za naprawdę wybitne osiągnięcia!). Nagrody sprawiają, że prestiż waszego wojaka rośnie - zarówno podczas walki, jak i w ogólnodostępnych statystykach.