Battlefield 2142 szturmuje półki sklepowe

Do sklepów w całym kraju trafiła już najnowsza gra akcji studia Digital Illusions - Battlefield 2142. Tytuł pozwoli wam wcielić się w żołnierza jednej ze stron światowego konfliktu i wziąć udział w brutalnej walce o przetrwanie. Przeżyją tylko najlepsi...

Battlefield 2142 szturmuje półki sklepowe
Jest rok 2142. Świat dotknęła potężna katastrofa ekologiczna, której efektem jest globalne zlodowacenie. Ci, którzy przeżyli tragedię muszą opowiedzieć się po jednej ze stron: Unii Europejskiej lub Koalicji Panazjatyckiej. Jedynie walka w szeregach potężnej frakcji daje szanse na przetrwanie.

W grze nie brak oczywiście rozmaitych, futurystycznych broni. W arsenale znajdują się między innymi: karabiny szturmowe, urządzenia maskujące, działka automatyczne, miotacze pocisków energetycznych czy granaty elektromagnetyczne. Jakby tego było mało, w walce uczestniczą rozmaite maszyny: pojazdy latające czy ogromne dwunożne mechy.

Battlefield 2142 pozwala na jednoczesną zabawę aż 64 osób. Gracze podzieleni są na cztery główne klasy: zwiad, grupę uderzeniową, siły wsparcia i ekspertów, którzy niszczą większe obiekty. Do wyboru jest oczywiście mnóstwo ciekawych map, trybów i opcji, które sprawiają, że rozgrywka jest jeszcze ciekawsza.

Więcej informacji znajdziecie pod tym adresem. Specjalną edycję Battlefield 2142: The DICE Collector's Edition można zakupić i pobrać na dysk przy użyciu systemu elektronicznej dystrybucji EA Downloader.