Battlefield 2142 szturmuje półki sklepowe

Do sklepów w całym kraju trafiła już najnowsza gra akcji studia Digital Illusions - Battlefield 2142. Tytuł pozwoli wam wcielić się w żołnierza jednej ze stron światowego konfliktu i wziąć udział w brutalnej walce o przetrwanie. Przeżyją tylko najlepsi...

Jest rok 2142. Świat dotknęła potężna katastrofa ekologiczna, której efektem jest globalne zlodowacenie. Ci, którzy przeżyli tragedię muszą opowiedzieć się po jednej ze stron: Unii Europejskiej lub Koalicji Panazjatyckiej. Jedynie walka w szeregach potężnej frakcji daje szanse na przetrwanie.

W grze nie brak oczywiście rozmaitych, futurystycznych broni. W arsenale znajdują się między innymi: karabiny szturmowe, urządzenia maskujące, działka automatyczne, miotacze pocisków energetycznych czy granaty elektromagnetyczne. Jakby tego było mało, w walce uczestniczą rozmaite maszyny: pojazdy latające czy ogromne dwunożne mechy.

Battlefield 2142 pozwala na jednoczesną zabawę aż 64 osób. Gracze podzieleni są na cztery główne klasy: zwiad, grupę uderzeniową, siły wsparcia i ekspertów, którzy niszczą większe obiekty. Do wyboru jest oczywiście mnóstwo ciekawych map, trybów i opcji, które sprawiają, że rozgrywka jest jeszcze ciekawsza.

Więcej informacji znajdziecie pod tym adresem. Specjalną edycję Battlefield 2142: The DICE Collector's Edition można zakupić i pobrać na dysk przy użyciu systemu elektronicznej dystrybucji EA Downloader.


Zobacz również