Battlefield 3 już w produkcji?

Czyżby gra Battlefield 3 była kolejnym wielkim tytułem jaki miałby się ukazać w 2008 roku? Wskazują na to plotki jakie ostatnio pojawiły się w Internecie. I chociaż informacje te nie są na razie oficjalnie potwierdzone, to najwierniejszym fanom na pewno zaostrzą apetyty.

Wszystko zaczęło się od pewnego pliku PDF, który w tajemniczych okolicznościach wyciekł z komputerów Electronic Arts i trafił do Internetu. Było w nim napisane, że gra Battelfield 3 ma być zapowiedziana w styczniu 2008 roku. Jej premiera ma się odbyć parę miesięcy później.

W dokumencie znalazło się tez parę szczegółów odnoszących się bezpośrednio do gry. Po pierwsze, trzecia część hitu ma być tworzona na silniku Frostbite DX, działającym pod DirectX 10.

Kolejną sprawą jest system walk, który obejmować będzie mógł do 80 osób naraz (czyli po 40 osób w jednej drużynie). Do wyboru będzie 5 klas postaci (sniper, assault, engineer, medic oraz support). I tu nowość. Zostaną bowiem wprowadzone pewne elementy z gier MMO. Każdy z graczy będzie mógł szkolić i udoskonalać swoją postać. Pomoże to w stworzeniu własnego, unikalnego żołnierza.

Testy beta Battlefield 3 przewidziane są dopiero na przyszłe wakacje, więc do premiery minie zapewne jeszcze sporo czasu. Electronic Arts w sprawie nowego dzieła wypowiada się jednoznacznie: "Bez komentarza".

Zobaczymy więc czy plotki okażą się prawdziwe...


Zobacz również