Battlefield 3 na PC będzie obsługiwał 3D

Podczas imprezy Games Developer Conference poinformowano, że Battlefield 3 na PC doczeka się między innymi wsparcia 3D. Gra będzie też używać silnika Frostbite 2. Przypomnijmy, że produkcja ta to trzecia odsłona słynnej serii sieciowych strzelanek.

Battlefield 3 obsługiwać ma dwie technologie: Nvidia 3D Vision oraz AMD HD3D. Gra będzie wyposażona w tzw. explicit 3D rendering. Dzięki niemu każda klatka prezentowana jest do każdego oka oddzielnie. Umożliwia to zachowanie jakości i szczegółowości grafiki znanej nam ze zwykłego dwuwymiarowego obrazu. Battlefield 3 korzysta także z silnika Frostbite 2 - autorskiej technologii producenta gry, firmy EA DICE.

Oczywiście gry w 3D wymagają nowoczesnej karty graficznej oraz monitora, który obsługiwałby trójwymiarową technologię. Battlefield 3 do poprawnego działania wymaga bibliotek DirectX 11, a co za tym idzie nie jest kompatybilny ze starszymi systemami operacyjnymi (nie zagramy posiadając np. Windowsa XP).

Nie zostały jeszcze ujawnione żadne informacje na temat czy wsparcie dla technologii 3D będzie wykorzystywane w wersji na Xboxa 360 czy też PS3.

Battlefield 3 jest trzecią odsłoną jednej z najlepiej rozpoznawanych wieloosobowych gier akcji. Za produkcję odpowiada studio EA DICE znane z takich gier jak Mirror's Edge czy też Pinball Dreams.