Battlefield 3 w Polsce zarabia więcej niż Bitwa Warszawska 1920 i filmy z Hollywood

Battlefield 3 w Polsce w ciągu tygodnia od premiery sprzedał się w 53 tys. egzemplarzy. To wynik, który jest lepszy nie tylko od ubiegłorocznego hitu Call of Duty Black Ops (o 22 proc.), ale także od wielu hollywoodzkich hitów filmowych, które nad Wisłą nie cieszyły się aż tak dużą popularnością, co najnowsze dzieło Electronic Arts. Czy ktoś jeszcze wątpi, że dzisiaj gry zarabiają równie duże, albo nawet większe pieniądze niż filmy w kinie?

Battlefield 3 soldier

Premiera Battlefield 3 to już nie tylko wydarzenie ze świata gier. Gry są już równoprawną gałęzią rozrywki, która przynosi dochody takie same lub nawet większe niż kino.

Battlefield 3 w Polsce zarabia więcej niż Bitwa Warszawska 1920  i filmy z Hollywood

Battlefield 3 czołgi

Battlefield 3 bije w Polsce rekordy

Battlefield 3 ze stajni Electronic Arts już po tygodniu o premiery znalazł w Polsce 53 tys. nabywców. A po niecałych 2 tygodniach od premiery Battlefield 3 kupiło już 66 tys. Polaków. To nowy rekord w sprzedaży gier.

Battlefield 3 lepszy niż Bitwa Warszawska 1920 i Piraci z Karaibów 4

Wynik finansowy, jaki uzyskał na otwarciu Battlefield 3 (ok. 7,180,000 zł) jest imponujący. Battlefield 3 pobił więc takie filmy jak Bitwa Warszawska 1920 (4,747,972 zł), Kac Vegas w Bangkoku (2,995,800 zł). Podobny wynik jak Battlefield 3 osiągnęły takie hity jak Piraci z Karaibów na nieznanych wodach (7,122,793 zł) czy Harry Potter i Insygnia Śmierci (7,754,589 zł) po pierwszych trzech dniach wyświetlania.

Battlefield 3 w Polsce zarabia więcej niż Bitwa Warszawska 1920  i filmy z Hollywood

Battlefield 3 Paryż

A kiedyś z gier się śmiano...

Pamiętam czasy, gdy z gier się naśmiewano, mówiąc że zawsze będą niszową rozrywką i że nigdy nie dorównają zyskom i pozycji, jakie ma kino w naszym kraju. Cóż, ludzie którzy ponad 10 lat temu wygłaszali takie opinie, mylili się. Jestem co prawda starym kinomanem, ale zawsze uważałem, że gry kiedyś osiągną ten poziom co kino.

Gry czy filmy - co wolicie?

A co Wy myślicie o grach w starciu z kinem? Który rodzaj rozrywki częściej dzisiaj wybieracie?

Galeria: Battlefield 3 - wycieczka rozpoznawcza czyli atak zwiadem