Battlefield 4 na PS4 i Xbox One wykorzystuje aż 95% mocy procesora

Przez premierą Sony PS4 i Microsoft Xbox One wielokrotnie gracze dyskutowali, czy konsole nowej generacji będą już na starcie wykorzystywać sto procent ich możliwości. Okazuje się, że faktycznie, przynajmniej pod względem użycia mocy procesora najnowszy Battlefield 4 wykorzystuje jej niemal cały zapas.

Gracze jeszcze przed premierą najnowszych konsol Sony PS4 oraz Microsoft Xbox One toczyli zażarte dyskusje o to, czy wykorzystane przez ich producentów ośmiordzeniowe procesory AMD będą wystarczające dla gier nowej generacji. Dyskutowano o tym, w jakim stopniu gry będą wykorzystywać moc jednostek centralnych, a ile mocy pozostanie w zapasie.

Danych dotyczących wszystkich dostępnych dziś gier nie mamy, ale dyrektor techniczny studia Frostbite wyjawił, że Battlefield 4 wykorzystuje do maksimum moc obliczeniową procesorów zamontowanych w konsolach Xbox One oraz PS4, co nie powinno dziwić jeśli spojrzy się na wymagania tej gry w wersji na komputery stacjonarne, które należą do naprawdę wysokich.

Battlefield 4 na PS4 i Xbox One wykorzystuje aż 95% mocy procesora

Battlefield 4

Takie wykorzystanie mocy przez jeden z tytułów startowych nie oznacza to oczywiście, że obecnie wydane na PS4 i Xboksa One gry, takie jak właśnie Battlefield 4, to szczyt ich możliwości pod względem grafiki. Już w przypadku konsol poprzedniej generacji programiści pokazali, że hardware przy odpowiedniej optymalizacji potrafi osiągnąć znacznie więcej, niż bezpośrednio po premierze. Nic nie wskazuje na to, żeby inaczej miało być tym razem.

Zobacz również:

  • Battlefield - kupując 3 gry zaoszczędzisz 580 zł. Sprawdź, jak to możliwe
  • Atari wraca do gry, a raczej do tworzenia gier na PC i konsole
  • PS5 z nową aktualizacją systemu. Sony usprawnia konsolę

Jednak to, czy i jak szybko nowe konsole Microsoftu i Sony zostaną przegonione przez pecety, to już zupełnie osobna sprawa.

bf4central.com