Battlefield 6 - EA ujawnia datę premiery i platformy

Mamy dla was kolejne informacje na temat Battlefield 6. Tym razem są to same oficjalne informacje od wydawcy gry - Electronic Arts.

W ostatnich tygodniach sporo się dzieje wokół Battlefield 6. Najpierw pojawiło się sporo spekulacji na temat prezentacji tytułu, a od wczoraj spływają do nas już tylko oficjalne komunikaty.

Przypomnijmy, wczoraj, w żartobliwy sposób, twórcy Battlefield 6 - studio DICE, ujawnili, że na oficjalną prezentację gry będziemy musieli poczekać do czerwca. Dzisiaj natomiast na temat przyszłości tytułu wypowiedzieli się przedstawiciele wydawcy - Electronic Arts.

Podczas ostatniego spotkania z inwestorami, Andrew Wilson - dyrektor generalny EA, ujawnił, że Battlefield 6 trafi zarówno na konsole nowej generacji (PlayStation 5, Xbox Series X / S), jak i starsze urządzenia (PlayStation 4, Xbox One). Gra będzie oczywiście dostępna również na PC. Lider Electronic Arts stwierdził, że gracze nie mają powodów do obaw i wszystkie wersje gry będą niezwykle dopracowane.

Miałem wielkie szczęście dorastać w tej firmie i budować gry na wiele generacji i myślę, że jeśli pomyślimy o infrastrukturze wokół naszego zespołu Frostbite, naszych zespołów usług cyfrowych i naszych zespołów od gier, to mamy do czynienia z niewiarygodnym doświadczeniem w wydobywaniu wszystkiego co najlepsze z konsol poprzedniej generacji, zapewniając, że nawet gdy przechodzimy na następną generację, wydobywamy coraz więcej z platform starej generacji, a więc te gry będą wyglądać świetnie - Andrew Wilson.

Co nie jest wielkim zaskoczeniem swojemu szefowi wtóruje Blake Jorgensen - szef finansowy EA, który stwierdził, że Battlefield 6 będzie "świetnie wyglądać" na PS4 i Xbox One i „jeszcze bardziej spektakularnie” na nowych konsolach.

Pierwsze konkrety na temat gry poznamy już w przyszłym miesiącu, co zresztą potwierdził sam Wilson.

Będziemy mówić wiele na ten temat (Battlefield 6 - przyp. red.) w nadchodzących miesiącach, począwszy od przyszłego miesiąca z naszym zwiastunem zapowiadającym, który miałem okazję zobaczyć we wstępnej wersji w zeszłym tygodniu. To jest niesamowite, co zespół był w stanie zrobić w kontekście konsol nowej generacji, wiesz, epicka skala bitew, niewiarygodna liczba graczy, zniszczenia są naprawdę niesamowite, a jest kilka bardzo innowacyjnych i kreatywnych trybów na przyszłość franczyzy - Andrew Wilson.

To jednak nie wszystko, dyrektor generalny EA ujawnił nam również wstępną datę premiery Battlefield 6. Najnowsza produkcja studia DICE zadebiutuje w okresie od 1 października do 31 grudnia 2021 roku.

Zobacz również: Nintendo Switch Pro coraz bliżej. Kiedy premiera nowej konsoli?