Battlefield 6 – data premiery, zwiastun, rozgrywka. Wszystko co chcesz wiedzieć [03.08.2021]

Premiera Battlefield 6 coraz bliżej. Sprawdź, co już wiemy na temat kolejnej odsłony kultowej serii FPS.


Battlefiled 6 powstaje – to wiemy już od kilku miesięcy. Zarówno Electronic Arts, jak i studio DICE nie ukrywają, że choć do oficjalnej prezentacji gry jeszcze nie doszło, to ta już powstaje. Jedna z najstarszych i najbardziej zasłużonych serii FPS wraca do nas po kilku latach przerwy. Co tym razem szykuje dla nas DICE? Czy otrzymamy pierwszego, pełnoprawnego shootera nowej generacji? Przekonajcie się sami.

Battlefield 6 – co już wiemy

Battlefield 6 powstaje już od kilku lat, co nie jest wielkim zaskoczeniem, po raz kolejny będziemy meli do czynienia z pierwszoosobowym shooterem. Akcja gry najprawdopodobniej przeniesie nas do współczesności i zaprezentuje nam fikcyjny konflikt pomiędzy USA i Rosją. Co będzie powrotem do sprawdzonej formuły z wydanego w 2013 roku Battlefield 4.

Zobacz również:

 • Battlefield 2042 - przegląd najlepszych ofert na PC, PlayStation oraz Xbox [05.08.2021]
 • Battlefield 6 - EA potwierdza datę prezentacji gry
 • Battlefield 5 dostępny za darmo. Sprawdź, jak skorzystać z okazji
Battlefield 6 – data premiery, zwiastun, rozgrywka. Wszystko co chcesz wiedzieć [03.08.2021]

Tom Henderson - doświadczony i szanowany leakster, dotarł do informacji, z których wynika, że Battlefield 6 będzie "delikatnym" rebootem całego cyklu. Potwierdza to również wypowiedź, której udzielił Andrew Wilson - CEO Electronic Arts. Ujawnił on, że "cykl ma powrócić do swoich korzeni i rozgrywki skupionej na wojennym klimacie".

Battlefield 6 – rozgrywka

Wiemy już, że Battlefield 6 ma powrócić do „korzeni serii”, nie oznacza to jednak, że zabraknie stosownych nowości i zmian. Andrew Wilson ujawnił, że nowa odsłona serii Battlefield, już w dniu premiery ma "w pełni wykorzystać potencjał konsol nowej generacji". Co więcej, w starciach ma wziąć udział "więcej graczy niż kiedykolwiek wcześniej". Wcześniej spekulowano, że podczas rozgrywki weźmie udział nawet 128 graczy (64 na 64).

Gra w pełni wykorzysta możliwości konsol nowej generacji, aby ożywić masywne, wciągające bitwy, w których weźmie udział więcej graczy niż kiedykolwiek wcześniej. Kolejna odsłona Battlefielda, zawierająca mapy o niespotykanej dotąd skali, przenosi wszystkie elementy destrukcji, walki pojazdów i broni, z których znana jest ta seria, na zupełnie inny poziom - Andrew Wilson, Electronic Arts.

To jednak nie wszystko. Battlefield 6 ma nam zaoferować również niespotykany dotąd system zniszczeń, który jeszcze bardziej zwiększy realizm rozgrywki i pozwoli - dosłownie - zrzucić wrogom sufit na głowę. Jednym z kluczowych elementów rozgrywki będą również naturalne katastrofy pogodowe, które mają w znaczący sposób wpływać na świat gry i zmagania graczy.

Electronic Arts ma zamiar długo wspierać Battlefield 6, dlatego też do gry najprawdopodobniej trafi wiele elementów pozwalających na personalizację naszych awatarów i broni. Przy czym niektóre z nich mogą być nieco "szalone" i porządnie zaskoczyć najbardziej zatwardziałych fanów serii.

Battlefield 6 – zwiastun i gameplay

Wszystko wskazuje na to, że już tej wiosny otrzymamy pierwszą oficjalną zapowiedź i prezentację nowej odsłony serii Battlefield. Studio DICE w żartobliwy sposób ujawniło, że oficjalna prezentacja gry odbędzie się w czerwcu.

W sieci pojawiły się nawet krótkie materiały, które zdradzają, co zobaczymy na pierwszym zwiastunie. Według wspomnianego już Toma Hendersona, trailer ujawniający najnowszą odsłonę serii umiejscowiony będzie na ogromnej, bezludnej wyspie. Ta sama wyspa ma być również jedną z map dostępnych w grze. W materiale pojawi się również zwiastun istotnego elementu związanego z rozgrywką, a mianowicie wydarzenie związane z tornadem bądź burzą.

Battlefield 6

Battlefield 6 - kadr z nadchodzącego trailera

 • Aktualizacja 14.06.2021

Po długim oczekiwaniu, studio DICE i Electronic Arts wreszcie zaprezentowały nam pierwszy oficjalny zwiastun nowej odsłony serii Battlefield, która będzie znana jako Battlefield 2042.

To jednak nie wszystko, podczas trwających właśnie targów E3 2021, gra studia DICE była gościem wydarzenia Xbox & Bethesda Games Showcase, gdzie zaprezentowano pierwszy pokaz z rozgrywki w Battlefield 2042. Co tu dużo pisać, wgniata on w fotel, i śmiało możemy stwierdzić, że nowy Battlefield przenosi gatunek FPS w nową generację.

Battlefield 6 – data premiery i platformy

Andrew Wilson, ujawnił, że studio DICE znakomicie radzi sobie z produkcją nowej gry z cyklu i już niebawem otrzymamy pierwsze konkrety. Co więcej, zdradził on, iż tegoroczna premiera nowego Battlefielda jest niezagrożona.

Lider EA wskazał nawet orientacyjną datę debiutu Battlefield 6. Najnowsza produkcja studia DICE zadebiutuje w okresie od 1 października do 31 grudnia 2021 roku. Śmiało możemy założyć, że gra trafi do nas w okresie świątecznym, czyli w okolicach listopada bądź grudnia.

 • Aktualizacja 10.06.2021

Koniec z domysłami i spekulacjami, Electronic Arts potwierdziło, że Battlefield 2042 (wcześniej znany jako BF6) zadebiutuje już 22 października tego roku na PC, PS4, PS5, Xbox One oraz Xbox Series X / S.

Battlefield 6 – data premiery, zwiastun, rozgrywka. Wszystko co chcesz wiedzieć [03.08.2021]

Choć włodarze Electronic Arts niejednokrotnie podkreślali jak ważną rolę w rozwoju Battlefield 6 odgrywa nowa generacja konsol (PS5, Xbox Series X), to jak się okazuje gra trafi również na PlayStation 4 i Xbox One.

Dyrektor generalny EA zapewnił, że gracze nie powinni mieć powodów do obaw i wszystkie wersje gry będą niezwykle dopracowane.

Miałem wielkie szczęście dorastać w tej firmie i budować gry na wiele generacji i myślę, że jeśli pomyślimy o infrastrukturze wokół naszego zespołu Frostbite, naszych zespołów usług cyfrowych i naszych zespołów od gier, to mamy do czynienia z niewiarygodnym doświadczeniem w wydobywaniu wszystkiego co najlepsze z konsol poprzedniej generacji, zapewniając, że nawet gdy przechodzimy na następną generację, wydobywamy coraz więcej z platform starej generacji, a więc te gry będą wyglądać świetnie - Andrew Wilson, EA.

Podobnego zdania jest Blake Jorgensen - szef finansowy EA, który stwierdził, że Battlefield 6 będzie "świetnie wyglądać" na PS4 i Xbox One i "jeszcze bardziej spektakularnie" na nowych konsolach.

W zapewnienia producentów wierzy Tom Henderson, którego źródła donoszą, że nie powinniśmy obawiać się dopracowania i jakości poszczególnych wersji. Nad tą dedykowaną PS4 i Xbox One pracuje bowiem oddzielny, dedykowany temu zadaniu zespół. Z oczywistych względów wersje gry przeznaczone na PS5, Xbox Series X i PC będą się nieco różnić od tych dedykowanych starszym urządzeniom. Oprócz różnić w oprawie audio-wizualnej, na starych konsolach możliwe będą starcia z udziałem maksymalnie 64 graczy.

Aktualizacja 03.06.2021 - Poznaliśmy datę premiery prezentacji Battlefield 6

Electronic Arts i studio DICE postanowili nie trzymać nas dłużej w niepewności i ujawnili datę premiery pierwszego pokazu Battlefield 6. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami dojdzie do niego już 9 czerwca, o godzinie 16:00 czasu polskiego. Jeśli nie możecie się już doczekać, to koniecznie zaznaczcie tę datę w swoich kalendarzach.

Co ciekawe, krótka zapowiedź prezentacji sugeruje, że nowa odsłona serii w rzeczywistości nazywać się będzie po prostu Battlefield. Tym samym potwierdzą się wcześniejsze plotki odnośnie rebootu cyklu.

Battlefield 2042 (dawniej Battlefield 6) - przegląd najlepszych ofert na PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S i PC

Battlefield 2042 - najlepsze oferty przedpremierowe na PC

 • MediaExpert - 209,99 zł (wersja pudełkowa) + darmowa dostawa
 • Avans - 213,86 zł (wersja pudełkowa)
 • Konsole i Gry - 214,99 zł (wersja pudełkowa)
 • RTV Euro AGD - 219 zł (wersja pudełkowa) + darmowa dostawa
 • Steam - 269,90 zł (wersja cyfrowa)
 • Origin - 269.90 zł (wersja cyfrowa)

Promocje na Battlefield 2042 na PlayStation 4 - najlepsze oferty

 • Media Expert - 230,65 zł (wersja pudełkowa) + darmowa dostawa
 • Konsole i Gry - 234,99 zł (wersja pudełkowa)
 • Avans - 236,37 zł (wersja pudełkowa)
 • Electro - 236,37 zł (wersja pudełkowa) + darmowa dostawa
 • Media Markt - 249 zł (wersja pudełkowa)
 • PS Store - 299,90 zł (wersja cyfrowa)

Battlefield 2042 - najlepsze oferty przedpremierowe na PS5

Battlefield 2042 - najlepsze oferty na Xbox One

 • Media Expert - 230,65 zł (wersja pudełkowa) + darmowa dostawa
 • Konsole i Gry - 234,99 zł (wersja pudełkowa)
 • Avans - 236,37 zł (wersja pudełkowa)
 • Electro - 236,37 zł (wersja pudełkowa) + darmowa dostawa
 • Media Markt - 249 zł (wersja pudełkowa)
 • MS Store - 299,90 zł (wersja cyfrowa)

Tani Battlefield 2042 na Xbox Xbox Series X/S - najlepsze oferty

To na razie wszystko co wiemy na temat Battlefield 6, ale możecie być pewni, że gdy tylko się czegoś dowiem, od razu damy wam znać.

Aktualizacja 07.06.2021 - Battlefield 6 to tak naprawdę Battlefield 2042. Poznaliśmy mnóstwo nowych szczegółów na tematy gry.

Do sieci trafiło mnóstwo nowych informacji na temat nadchodzącej odsłony cyklu Battlefield. Okazuje się, że wbrew wcześniejszym przypuszczeniom studio DICE nie zrezygnuje z numeracji. Nowy Battlefield otrzyma podtytuł 2042, co oczywiście powiązane będzie z okresem, w którym toczyć się będzie akcja produkcji. Co ciekawe, ta konkretna data nie jest przypadkowa, 2042 rok ma miejsce dokładnie 100 lat po wydarzeniach z oryginalnego Battlefielda i 100 lat przed wydarzeniami z wydanego w 2006 roku - Battlefield 2142.

Kolejne informacje potwierdzają, że Battlefield 6 (lub 2042) otrzyma największe mapy w historii serii, na których będą ze sobą walczyć dwie 64 osobowe drużyny. Sporo dowiedzieliśmy się również na temat zmian i nowości w samej rozgrywce. Sugeruje się, że Battlefield 2042 będzie zawierał nową mechanikę "profesjonalistów", która pozwoli oddziałom graczy mieć po jednym specjaliście z każdej klasy, dysponującym unikalnymi gadżetami i umiejętnościami, na przykład medyka, który może strzelać leczniczymi rzutkami.

Oddziały będą mogły również wzywać pojazdy, takie jak Quady, a gracze będą mogli trzymać różne dodatki w jednym czasie i wymieniać je na żądanie, na przykład zdejmując celownik z "czerwoną kropką" i zastępując go lunetą. Ze względu na konstrukcję i wielkość map, gracze otrzymają do swojej dyspozycji dodatkowe narzędzia do szybkiego przemieszczania się jak: wingsuit, linki z hakiem czy tyrolki.

Niestety coraz więcej wskazuje na to, że choć nowy Battlefield jest planowany zarówno na konsole ósmej (PS4, Xbox One), jak i dziewiątej generacji (PS5, Xbox Series X) to rozgrywka pomiędzy poszczególnymi platformami nie będzie możliwa. Przynajmniej w dniu premiery. Więcej na temat nowego Battlefielda dowiemy się już w najbliższą środę (9 czerwca) podczas oficjalnego pokazu gry.

Aktualizacja 10.06.2021 - zwiastun, data premiery, wysyp informacji na temat nowego Battlefielda

Zgodnie z naszymi przypuszczeniami rozwiązał się worek z informacjami na temat Battlefield 6. Przede wszystkim potwierdziły się wcześniejsze informacje odnośnie tytułu produkcji, kolejna odsłona serii to oficjalnie Battlefield 2042. Electronic Arts i studio DICE zaprezentowało nam pierwszy zwiastun produkcji, który zapowiada prawdziwą rewolucję. Najlepiej zobaczcie to sami.

To oczywiście nie wszystko twórcy gry, studio DICE ujawnili szereg informacji na temat gry. Najważniejsze z nich to:

 • Battlefield 2042 nie otrzyma kampanii dla jednego gracza. Historia gry będzie stale rozwijana w trybie multiplayer (najprawdopodobniej w stylu Fortnite czy CoD: Warzone).
 • Do gry trafią trzy zróżnicowane tryby rozgrywki, jeden z nich - All-Out Warfare, pozwoli na starcia 128 graczy jednocześnie, na największych mapach w historii gry.
 • Klasy postaci zostaną zastąpione przez "Specjalistów", wyjątkowych bohaterów - każdy z własną historią i specjalnymi umiejętności (na wzór operatorów z RS: Siege)
 • Potwierdzono już, że gra będzie podzielona na sezony, a każdy z nich otrzyma własny Battle Pass. Gracze mogą liczyć m.in. na nowych specjalistów i kolejny rozdział historii.
 • Battlefield 2042 jest już dostępny w przedsprzedaży. Gracze, którzy zdecydują się na zakup produkcji już teraz, otrzymają pierwszeństwo na udział w alfa testach, które wystartują już w lipcu.
 • W BF2042 zabraknie trybu w stylu battle royale.
 • Premiera gry odbędzie się 22 października tego roku na PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X oraz Series S. Tylko PC i konsole nowej generacji pozwolą na jednoczesną zabawę 128 graczy.

Aktualizacja 14.06.2021 - Battlefield 2042 na pierwszym gameplay'u

Podczas targów E3 2021 Electronic Arts i studio DICE zaprezentowali pierwszy gameplay z Battlefield 2042.

Aktualizacja 16.07.2021 - Crossplay w Battlefield 2042 będzie dostępny na wszystkich platformach, ale...

Studio DICE ujawniło kolejne szczegóły na temat Battlefield 2042. Jak się właśnie dowiedzieliśmy, już w dniu premiery zostanie uruchomiona funkcja crossplay, która pozwoli graczom z różnych platform rywalizować ze sobą na wirtualnych polach bitew. Niestety, Crossplay nie będzie wspólnych dla wszystkich urządzeń, na których pojawi się gra. Twórcy utworzą dwie oddzielne grypy. W pierwszej rywalizować będą posiadacze PS5, Xbox Series X/S oraz PC. W drugiej natomiast właściciele PS4 i Xbox One. Co istotne, opcję wspólnej zabawy pomiędzy platformami będzie można wyłączyć.

Aktualizacja 22.07.2021 - Boty w Battlefield 2042 będą integralną częścią gry, co to dla nas oznacza?

Studio DICE postanowiło dokładnie wyjaśnić rolę botów w Battlefield 2042. Jak już wiemy, ich zadaniem będzie "wypełnianie" drużyn, w których brakuje "żywych graczy". Oczywiście ten pomysł niezbyt przypadł do gusty społeczności serii Battlefield, dlatego też twórcy postanowili dokładnie wyjaśnić jak działać będą boty i kiedy je spotkamy.

Jak podkreślają przedstawiciele DICE, boty mają za zadanie "wyrównywać składy drużyn i zapewnić graczom intensywną rozgrywkę, bez względu na ilość "żywych graczy". Pojawiać będą się one w trzech trybach rozgrywki, jednak w każdym odegrają nieco inną rolę w Battlefield 2042:

 • Wieloosobowym, gdzie żołnierze SI będą wykorzystywani do wyrównania sił poszczególnych drużyn. "Żywi gracze" zawsze będą mieć pierwszeństwo przed botami"
 • Współpracy, w której to razem z drużyną będziemy mogli stanąć na przeciw siłom kontrolowanym przez SI.
 • Solo - w przypadku chęci rozwoju swoich umiejętności, będziemy mogli trenować z botami.

Dowiedzieliśmy się również, że boty będą integralnym elementem produkcji, a gracze nie będą mogli w żaden sposób ich wyłączyć.

Aktualizacja 03.08.2021 - Battlefield 2042 otrzyma długie wsparcie popremierowe. Na graczy czeka mnóstwo darmowej zawartości

Electronic Arts wyraźnie uczy się na błędach i nie chce powtórzyć historii z Star Wars Battlefront 2. Oznacz to, że w Battlefield 2042 możemy zapomnieć o absurdalnych mikropłatnościach, braku balansu rozgrywki i faworyzowaniu graczy, którzy wydają więcej gotówki. Jak donosi doświadczony leakster Tom Henderson (szczegółowo przewidział m.in. zawartość i wygląda nowego Battlefielda), sezony w Battlefield 2042 zaoferują graczom mnóstwo nowej zawartości. Na co dokładnie możemy liczyć podczas każdej sezonowej aktualizacji? Jest tego całkiem sporo:

 • Jeden nowy specjalista lub specjalistka
 • Dwie nowe mapy
 • Dwie mapy do trybu Portal
 • Aktualizacja trybu Strefa Zagrożenia (rozszerzenie historii gry)
 • 6-8 nowych broni do każdego trybu
 • 2-3 nowe pojazdy do każdego trybu
 • 100 poziomów Sezonów

Co najważniejsze (z perspektywy graczy) - cała powyższa zawartość będzie darmowa. Oczywiście w grze nie zabraknie przepustki sezonowej premium, jednak wszelkie dodatki za prawdziwe pieniądze będą jedynie kosmetyczne, jak np. skóra broni czy inne elementy do personalizacji naszych postaci. W żaden sposób nie wpłyną one na balans rozgrywki.

Zobacz również: Far Cry 6 – premiera, rozgrywka, wymagania. Wszytko co musisz wiedzieć