Battlefield Command w nowej szacie

Firma Codemasters zmienia nazwę nadchodzącej strategii czasu rzeczywistego osadzonej w realiach II wojny światowej.

Nowy tytuł gry to Wartime Command: The Battle for Europe 1939-1945. Zmiana została podyktowana faktem, że wiele z ukazujących się gier osadzonych w realiach II wojny światowej, w swoich tytułach zawiera wyrażenie "battle" (chociażby seria gier Battlefield ze stajni Electronic Arts).

Poza zmianą tytułu na Wartime Command: The Battle for Europe 1939-1945 w zapowiadanej grze nie zaszły inne poważne zmiany. To wciąż kombinacja strategii czasu rzeczywistego z taktyczną grą akcj. Autorzy gry stawiają przede wszystkim na realizm rozgrywki i zgodność historyczną. Podczas tworzenia Wartime Command programiści posiłkowali się archiwalnymi zdjęciami, mapami wojskowymi i schematami konstrukcyjnymi, tak, aby prezentowane w grze lokacje i pojazdy były jak najbardziej zbliżone do ich rzeczywistych odpowiedników. Co ciekawe, w grze zastosowano bardzo realistyczny model uszkodzeń pojazdów bojowych, co pozwala np. na unieruchomienie czołgu poprzez pozbawienie go gąsienic.

Wartime Command: The Battle for Europe 1939-1945 powstaje w rosyjskim studio deweloperskim C1, a do sklepów w Europie trafi prawdopodobnie wiosną przyszłego roku.