Battlefield: Modern Combat na PlayStation 2

Firma Electronic Arts zapowiedziała dziś rozpoczęcie prac nad grą Battlefield: Modern Combat. Produkt będzie przeznaczony dla konsoli PlayStation2 firmy Sony, a jego premiera zapowiadana jest na jesień 2004 roku.

Pierwsza odsłona Battlefield w wersji na konsole przeniesie graczy do świata bitew toczących się na współczesnych liniach frontu. Gracze zostaną wyposażeni w najnowocześniejszy sprzęt i będą mogli sterować ponad 30 pojazdami (takimi jak m.in. czołgi, helikoptery itp). Gra będzie miała również tryb rozgrywek wieloosobowych, w których za pośrednictwem Internetu będzie mogło brać udział do 24 graczy jednocześnie (zabawa online wymaga konsoli Playstation 2, szerokopasmowego połączenia z Internetem, karty pamięci oraz tzw. karty sieciowej dla Playstation2).

Gracze będą mogli porozumiewać się podczas gry dzięki zestawom słuchawkowym na USB, a walczyć będą mogli po stronie jednego z trzech militarnych mocarstw: Stanów Zjednoczonych, Chin oraz koalicji Bliskiego Wschodu.

Battlefield: Modern Combat tworzona jest przez szwedzkie studio Digital Illusions. Gra oferować będzie olbrzymie, szczegółowo dopracowane środowisko: od ulic miast do odległych lasów w najbardziej znanych punktach zapalnych naszego globu.

Do dyspozycje graczy w Battlefield: Modern Combat zostanie oddanych łącznie 70 najnowocześniejszych rodzajów broni, wśród których nie zabraknie pocisków naprowadzanych ciepłem czy naprowadzanych laserem bomb.

Więcej informacji na temat Battlefield: Modern Combat wkrótce.