Battlefield V zaprezentowany na Gamescom 2018

W czasie targów Gamescom 2018 EA wraz z firmą DICE ujawniły nowe informacje o grze Battlefield V.

Battlefield V

Battlefield V będzie osadzona w realiach drugiej wojny światowej. Twórcy Battlefield V potwierdzili, że gra będzie oferowała tryb kampanii dla pojedynczego gracza. Fabuła trybu single player osadzona będzie w wielu zróżnicowanych lokalizacjach takich jak mroźna Norwegia, gorąca północna Afryka czy Francja. Jedna z historii w Battlefield V będzie opowiadała o norweskim żołnierzu, który stara się obronić swoją rodzinę przed okupacją Niemiec w 1943 roku.

W porównaniu z poprzednimi odsłonami Battlefielda nowością ma być tryb Battle Royale. W grze dostępny będzie także tryb kooperacji, który pozwoli na wspólne przejście kampanii single player jednocześnie przez cztery osoby. Oprócz tego w Battlefield V nie zabraknie takich trybów sieciowych jak death match, dominacja czy podbój.

Dużą uwagę w Battlefield V przywiązano do możliwości dostosowania postaci przez gracza. Gracz, oprócz zmiany wyglądu czy stroju, może dostosować kamuflaż wojenny czy stworzyć własną kompanię żołnierzy. Ważną zmianą w Battlefield V jest sposób odradzania zabitych towarzyszy. W tej części gry każdy sojusznik będzie miał możliwość podniesienia rannego kolegi z drużyny. W porównaniu do klasy medyka – reanimacja będzie wolniejsza oraz nie będzie w pełni przywracała zdrowia.

W Battlefield V klasa wsparcia będzie mogła swobodnie budować fortyfikacje obronne złożone np. z worków z piaskiem czy drutu kolczastego. Dużą zmianą na plus jest brak przepustki Premium, która odblokowywała za opłatą nowe mapy czy tryby. W Battlefield V aktualizacje będą darmowe dla wszystkich graczy.

Wzorem poprzedniej części, także Battlefield V oferować będzie tryb Wielkie Operacje. Tryb ten to specjalne i ograniczone czasowo wydarzenie, które trwa kilka wirtualnych dni. Jedna drużyna w trybie Operacji atakuje, a druga broni. W zależności od wyniku danego dnia (sukces lub porażka) gracze otrzymują określoną liczbę zasobów. Nagrodą za udział w takim wydarzeniu jest unikalny przedmiot.

Premiera Battlefield V jest przewidziana na 19 października 2018 r.. Osoby, które zamówią Battlefield V w wersji Deluxe będą mogły cieszyć się rozgrywką kilka dni przed premierą, bo już 16 października. W zależności od wersji Battlefield V kosztować będzie około 220 zł (Standard Edition) lub 335 zł (Deluxe Edition). Battlefield V dostępny będzie na komputery PC oraz konsole Xbox One i Playstation 4.