Baza danych w komórce

Oprogramowanie firmy Datria Systems umożliwia uaktualnianie baz danych przez telefony komórkowe.

Datria Systems rozpoczęła sprzedaż programu VoCarta TeleForms, który umożliwia użytkownikom telefonów komórkowych pracę z bazami danych. Dzięki systemowi rozpoznawania mowy użytkownik może wprowadzać, wyszukiwać i pobierać potrzebne informacje. Technologia rozpoznawania mowy VoCarta została zakupiona przez Datrię przed trzema lata od firmy Lockheed Martin. Zestaw narzędzi pozwala na tworzenie uruchamianych na serwerze aplikacji, które automatycznie dostosowują tekst do formularzy. Oczywiście niezbędny jest oddzielny system konwersji mowy na tekst.

Aplikacja może być używana przez "mobilnych" pracowników, którzy np. zbierają zamówienia albo przeprowadzają ankiety. Zamiast laptopa albo papieru i długopisu, pracownicy mogą uaktualniać bazy danych przez telefon. Przedstawiciele firmy twierdzą, że oprogramowanie Datrii pozwoli zredukować koszty sprzętu w przedsiębiorstwach. Laptopy, które są używane przez pracowników firm do pracy z bazami danych, kosztują w Stanach Zjednoczonych ok. 10 tys. USD, natomiast typowy telefon komórkowy ok. 200 USD. Używanie systemu VoCarta ma również pozwolić na zmniejszenie kosztów utrzymania oprogramowania - aplikacja Datrii jest uruchamiana na serwerze, a nie na pojedynczych laptopach.

Oprogramowanie VoCarta TeleForms działa pod systemem Windows NT. Cena aplikacji w zależności od wersji wynosi 1000-4000 USD (na 1 użytkownika).

Więcej informacji: www.datria.com


Zobacz również