Bazowy Pixel 6 z małą, niezwykle istotną zmianą. Co Ty na to?

Bazowy Pixel 6 straci dodatkowy aparat z modelu Pro, ale pozbędzie się także wycięcia w ekranie. Nadchodzący smartfon od Google zapowiada się wyśmienicie. Czy tym razem wyszukiwarkowy gigant ma szanse odnieść sukces na rynku smartfonów?

Ostatnimi czasy do sieci trafiło mnóstwo informacji o Pixelu 6. Plotki zbiegły się w czasie z wprowadzeniem na rynek pierwszej bety Androida 12 oraz konferencją Google I/O 2021.

Google Pixel 6

Google Pixel 6

Dotychczas dowiedzieliśmy się wielu informacji o droższy modelu z dopiskiem Pro w nazwie. Pixel 6 Pro zastąpi modele z dopiskiem XL. Dziś skupimy się jednak na mniejszym oraz dla sporej ilości konsumentów ciekawszym wariancie Pixela 6. Mowa o klasycznym wydaniu z mniejszym ekranem oraz bez dodatkowych aparatów.

Podstawowy Google Pixel 6 zaoferuje wyświetlacz z kamerką umieszczoną w ekranie. Z tyłu znajdziemy ten sam, intrygujący i nietypowy design, ale w wyspie z aparatami zabraknie jednego obiektywu.

Rendery Pixela 6 po raz kolejny pochodzą od doskonale znanego na @OnLeaks i zostały opublikowane na kanale YouTube portalu 91Mobiles.

Jakiego aparatu brakuje w Google Pixel 6. Mowa oczywiście o obiektywie peryskopowym, który w modelu Pro posłuży do wykonywania zdjęć z przybliżeniem. Bazowy model dostanie klasyczny zoom cyfrowy realizowany z wykorzystaniem sztucznej inteligencji.

Smartfon zostanie wyposażony w ekran o przekątnej 6,4 cala. Co istotne będzie to całkowicie płaski panel z wbudowanym czytnikiem linii papilarnych. Nie zabraknie głośników stereo. Wymiary zewnętrzne wynosić będą 158,6 x 74,8 x 8,9 mm (11,4 mm w miejscu aparatów).

Pixel 6 ma być pierwszym urządzeniem z autorskim procesorem Google. Nowy układ konkurować będzie z Apple A14/A15, Snapdragonem 888 5G oraz Exynosem 2100. Całość pracować będzie pod kontrolą Androida 12. Premiera odbędzie się jesienią 2021 roku i zbiegnie się z wprowadzeniem na rynek finalnej wersji Androida 12.

Źródło: androidpolice.com