Bazy danych BioWare zaatakowane

Włamania do baz danych producentów oraz wydawców gier komputerowych są ostatnio w modzie. Wczoraj zhackowanych zostało 18 tysięcy kont z forum Nevewinter Nights.

W ostatnich dniach głośno było o przypadkach, w których bazy danych firm związanych z rynkiem gier komputerowych okazywały się zbyt słabo zabezpieczone. W efekcie praktycznie każdego dnia słyszymy o udanych próbach włamań: , League of Legends, EVE Online, Bethesda, Nintendo czy Sony - to tylko pierwsze z brzegu przykłady.

W ostatnim czasie także EA podało do publicznej wiadomości, że 18 tysięcy kont z forum Neverwinter Nights należących do BioWare, zostało zhackowanych. Firma poinformowała, że jedyne informacje do jakich zdołali dotrzeć włamywacze obejmują adresy e-mail, daty urodzenia, kraje pochodzenia, hasła oraz nazwy użytkowników.

Ponoć niebezpieczeństwo zostało już zażegnane, hasła zresetowane. Ponoć wcześniej też było bezpiecznie (to już mój autorski docinek).

Electronic Arts poinformowało także, że atak był niezwykle dobrze przygotowany i... bezprawny. Słowa te idealnie skomentował jeden z twórców Evil Avatar:

"This shit is getting almost as old as the condom in my wallet"

Nic dodać, nic ująć. Hakerzy pracują dalej, o czym usłyszymy w następnych dniach?