Bazy danych online

Intuit wprowadza usługę QuickBase umożliwiającą tworzenie i dostęp do baz danych przez Internet.

Firma Intuit, producent programów bazodanowych i biznesowych, postanowiła zostać dostawcą aplikacji przez sieć (ASP). W poniedziałek firma uruchomiła witrynę QuickBase świadczącą usługi umożliwiające założenie i zarządzanie bazą danych online z dowolnego miejsca świata.

Korzystając z szablonów i kreatorów QuickBase, nawet początkujący użytkownik będzie mógł szybko zbudować własną bazę danych. Informacje mogą być wprowadzane ręcznie lub importowane z gotowych plików albo innych aplikacji, a system QuickBase zadba o odpowiednie umieszczenie ich w tabelach, rzędach i kolumnach. Jeżeli użytkownik sobie tego zażyczy, będzie informowany poprzez e-mail o każdej zmianie wprowadzonej do umieszczonych w Internecie danych. Oczywiście dostęp do nich jest chroniony za pomocą haseł oraz szyfrowany protokołem SSL (Secure Sockets Layer).

Użytkownik może prezentować lub eksportować dane w formatach baz danych i XML (eXtensible Mark-up Language), XSL (eXtensible Stylesheet Language) oraz HTML (HyperText Mark-up Language). Len Bruskiewitz, szef firmy Intuit, stwierdził: "To bardzo pomocne narzędzie dla małego biznesu. Dane są zawsze dostępne i nie trzeba martwić się zakupem, instalowaniem oraz uaktualnianiem skomplikowanych i drogich systemów bazodanowych".

Więcej informacji: www.quickbase.com