BeSt - aby chronić najmłodszych w sieci

Kontrola rodzicielska to ważny temat dla każdego rodzica, który nie chce, aby jego dziecko trafiło przypadkowo na nieodpowiednie strony. Wśród licznych aplikacji, jakie dostępne są na rynku, zwraca uwagę przeglądarka BeSt, której najnowsza wersja znalazła się na naszych serwerach.

BeSt to projekt realizowany wspólnie przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Fundację Orange w ramach programu Komisji Europejskiej Safer Internet. Producentem programu jest firma PlikCenter, a jego podstawowa funkcja to blokada przejścia na strony spoza katalogu bezpiecznych stron- Sieciakowego BeSt. Jeżeli dziecko będzie próbowało przejść na stronę nie znajdującą się w zasobach katalogu, zostanie zablokowane. Podobnie w przypadku wpisania w polu adresowym adresu niesklasyfikowanej strony. Wprowadzono tu ciekawą możliwość wybrania stron według wieku użytkownika. Są trzy kategorie wiekowe: 3+, 6+ oraz 9+ lat.

BeSt - aby chronić najmłodszych w sieci

BeSt jest cały czas otwarty na zgłaszanie stron, których treści są wg rodzica szkodliwe. Sami użytkownicy przeglądarki mogą dokonywać oceny stron, a administratorzy (czyli rodzice) dostają pełen raport dotyczący odwiedzonych przez dziecko. Dla dodatkowego bezpieczeństwa można wprowadzić ograniczenie korzystania z innych programów podczas działania BeSt.

Zobacz również:

  • Najlepsze aplikacje do kontroli rodzicielskiej na Androida

Najnowszą edycję aplikacji - oznaczoną numerem 4.8.0.0 - można pobrać za darmo z naszej strony.