Beatlesi trafią do gry autorów Rock Band

W ostatnich dniach, w sieci krążyło wiele plotek związanych z najnowszym projektem gry muzycznej, której głównym punktem miałby być legendarny zespół The Beatles. Początkowo twierdzono, że Beatlesi pojawią się po prostu w kolejnej odsłonie popularnej gry Rock Band. Teraz wiemy już na pewno, że tak się nie stanie. Zespół doczeka się bowiem swojej własnej gry!

Muzyczna gra komputerowa z "The Beatles" w roli głównej zostanie przygotowana we współpracy MTV Games, Harmonix oraz Apple Corps. Premiera przewidziana została na drugą połowę 2009 roku.

Van Toffler, prezes MTV Networks, powiedział, że tytuł będzie "niezwykłą i absolutnie unikatową podróżą i ukoronowaniem działalności artystycznej i muzyki Beatlesów".

Toffler dodał , że gra ma pełne błogosławieństwo Paula McCartney'a, Ringo Starra, Yoko Ono oraz Olivii Harrison. Warto również dodać, że za muzyczną stronę projektu odpowiedzialny jest Giles Martin.

Zupełnie inne zdanie zaprezentował ostatnio "Led Zeppelin", a w szczególności gitarzysta zespołu Jimmy Page, który stanowczo odmawia producentom gier.