Beatnik Player 2.2 dla Mac IE

Oprogramowanie firmy Beatnik obsługujące dźwięk w cyfrowych urządzeniach, grach i witrynach WWW jest juz dostępne w wersji dla makowych użytkowników Microsoft Internet Explorera.

Rozwiązania obsługi cyfrowego dźwięku opracowane przez firmę Beatnik oparte są na mechanizmie Beatnik Audio Engine [BAE], rdzeniu Beatnik Playera, który umożliwia odtwarzanie muzyki o jakości płyty CD w rozmaitych urządzeniach cyfrowych włącznie z telefonami komórkowymi, asystentami i przystawkami WebTV [set-top boxes] korzystając z niesłychanie lekkich plików audio, głównie RMF [Rich Music Format]. RMF oferuje rozmiar pliku od 10K do 400K, co jest ekwiwalentem 1MB i 4MB plików zapisanych w MP3. BAE odtwarza także pliki audio zapisane w MP3, WAV, AIFF i MIDI.

Odtwarzarz Beatnik Player 2.2 został przystosowany do pracy z przeglądarką Microsoft Internet Explorer w wersji dla Mac OS, co po raz pierwszy pozwoli użytkownikom maków w pełni korzystać z udźwiękowionych witryn Beatnika czy Mixman eMixes. Projektanci witryn otrzymali natomiast Beatnik MusicObject API, środowisko do tworzenia witryn audio współpracujące z odtwarzaczem w wersji Mac IE.

Beatnik to firma ukrywająca się za serią programów Mixman i sprzętu audio przeznaczonego przede wszystkim dla miłośników muzyki i miksowania dźwięków. W zeszłym roku firma uruchomiła Mixman Radio, darmową rozgłośnię internetową prezentującą muzykę stworzoną w Beatnik Mixman Studio. W październiku 2000 roku pojawiła się natomiast wersja 4.0 pakietu Mixman StudioPro 4.0 dla Mac OS w cenie 90 USD.

www.mixman.com


Zobacz również