Beats Audio, przejęte niedawno przez Apple, zostało pozwane przez Bose

Firma Beats Audio została pozwana przez Bose, innego producenta sprzętu audio. W sprawie chodzi o szereg patentów dotyczących słuchawek Beats Studio i Studio Wireless w zakresie cyfrowej redukcji szumów.

Beats Audio to firma zajmująca się głównie produkcją modnych słuchawek i zestawów słuchawkowych przygotowanych z myślą nie tylko o odtwarzaczach muzycznych, ale też o smartfonach. Przez dłuższy czas firma współpracowała zresztą z HTC. Słuchawki Beats były sprzedawane razem z telefonami tajwańskiej firmy, a producent smartfonów wprowadził też do swoich urządzeń tryb korekcji muzyki o nazwie Beats Audio.

HTC z powodów finansowych sprzedało swoje udziały w Beats Audio. Modną firmę, której twarzą jest Dr Dre, kupiło Apple za 3 miliardy dolarów (transakcja ma zakończyć się we wrześniu). Od informacji o przejęciu Beats Audio przez Apple za ogromne pieniądze minęły dwa miesiące, a teraz pojawił się skierowany w stronę Beats pozew złożony przez Bose, czyli innego producenta sprzętu z segmentu muzycznego.

Zobacz również:

  • Kolejne problemy z Face ID, tym razem wśród poważnie chorych użytkowników
Beats Audio, przejęte niedawno przez Apple, zostało pozwane przez Bose

Przedstawiciele Bose twierdzą, że Beats Audio w produkcji swoich słuchawek używa opatentowanych rozwiązań. Sprawa dotyczy pięciu patentów związanych z aktywną redukcją szumów: 6,717,537; 8,073,150; 8,073,151; 8,054,992 i 8,345,888. Beats Audio oskarżone jest o łamanie patentów przy produkcji modeli słuchawek Beats Studio i Studio Wireless.

Oprócz złożenia pozwu w sądzie w Delaware, przedstawiciele Bose wnioskują do Komisji Handlu Międzynarodowego o blokadę importu i sprzedaży słuchawek Beats Audio do czasu wyjaśnienia sprawy.